Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.02.2013, 16:57   #2
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Najprawdopodobniej jest tak:
1. siedzisz u siebie w domu
2. Gps wyświetla albo aktualną pozycję (jeśli dał rady złapać fixa w pomieszczeniu), albo pozycję przez niego zanotowaną przed ostatnim wyłączeniem. Pewnie jednak jest to gdzieś w Polsce
3. Na gps-ie masz włączoną wspomnianą przez ciebie mapę Kirgistanu i być może (ale niekoniecznie) mapę PL. Ale nie masz włączonych innych map (routowalnych!) pomiędzy Polską, a Kirgistanem.
4. na gps-ie wyznaczasz sobie trasę A->B w Kirgistanie, naciskasz "Jedź" i kiszka.... - komunikat o braku routowalnych dróg!

Dzieje się tak ponieważ po naciśnięciu "jedź" odbiornik zawsze próbuje cię prowadzić od twojej AKTUALNEJ pozycji do A, a dopiero potem do B. A ty pomiędzy aktualną pozycja w PL, a punktem A w Kirgistanie masz dziurę w postaci braku mapy. Stąd właśnie komunikat.

Nie wiem jak to jest w 62s, bo ja mam Montanę, ale podejrzewam że bardzo podobnie:
Jeśli chcesz stworzyć i podglądnąć w odbiorniku taką trasę A->B bez powyższych problemów to stwórz trasę podając jako początek punkt A, potem pkt B. Następnie nie naciskaj 'Jedź', tylko w menu dopiero co stworzonej trasy wybierz 'podgląd mapy' i tam powinieneś zobaczyć wyznaczoną po drogach trasę A->B - najpierw przez jedną/kilka sekund linię prostą między A i B, a potem, po obliczeniu już trasę z routingiem.

Mam nadzieję że coś wyjaśniłem,
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem