Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.01.2019, 15:30   #543
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Novy przecież będziesz robił paczkę do mnie za tydzień - nie bądź taki i dorzuć lodówkę

ArtiZet - nic takiego się nie dzieje. NORMALNIE taka sprężarka jest smarowana i chłodzona czynnikiem ale skoro go tam nie ma to trzeba do tego użyć czegoś innego.
Ja od lat po odłączeniu od macierzy stosuję Sonax MoS2 /taki odpowiednik WD40 ale działający/ psikając go do środka do rurki ssącej jak również /więcej/ do samego zbiornika - oczywiście pustego już bez czynnika.
Po wydmuchaniu nadmiaru taki zabieg wystarczy zrobić raz na rok a może i rzadziej - NIGDY nie miałem żadnego problemu z mgłą olejową nawet nie mówiąc o 'pluciu' olejem.
Oczywiście do malowania i tam gdzie potrzebne jest jakościowe powietrze trza założyć na wyjście filtroreduktor i używać czystych węży.

Jak pisałem to może być jedynie awaryjna sprężarka - napompujesz tym koło i owszem, ale najlepiej żebyś nie zapomniał odłączyć
Dobrze taka sprężarka współpracuje z niedużymi zbiornikami na powietrze kiedy jest sterowana presostatem bo to odpowiada mniej więcej jej projektowanej charakterystyce ON/OFF a ma o WIELE lżej bo pompuje tylko do 6-7bar - zależy jak ustawimy presostat.

Jeśli sąsiad nalał tam oleju sprężarkowego po kokardę to wiadomo, że lipa była.

No. To jak sie Wam zepsuje lodówka to już wiecie co dalej

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem