Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.02.2024, 08:03   #2
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,212
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 3 godz 7 min 53 s
Domyślnie

Jeśli sprzedałeś Garmina to ja osobiście nie wchodziłbym w TomToma któremu (Rider 550) za chwilę stuknie 10 lat a producent właśnie wycofuje się z oferowania wszystkich swoich urządzeń na niektórych rynkach.

Rozumiem że chcesz zaplanować trasę i się jej w miarę sztywno trzymać ze względu na jakieś konkretne odcinki które chcesz zrobić po drodze. Jeśli mowa o planowaniu tras po czarnym w Europie to ja bym chyba zaczął od zaplanowania wszystkiego "na grubo" w Google Maps - najpierw kliknąłbym punkt docelowy do którego chcesz dojechać i sprawdził odległość z punktu startu. Potem podzieliłbym to sobie na dzienne odcinki, zależnie od tego na ile km dziennie masz apetyt/możliwości. Takie dzienne odcinki wyklikałbym sobie w https://gpx.studio uwzględniając już konkretne miejscówki które chcesz odwiedzić i zapisałbym sobie jako pliki .gpx.

To byłoby dobrym punktem wyjścia do wyboru urządzenia do nawigacji. Europa po czarnym mówisz? Osobiście zabrałbym drugi telefon dedykowany do nawigacji, zapiąłbym go w uchwyt z ładowaniem indukcyjnym (np. Quad Lock) i jechał po tych wyklikanych śladach w OsmAndzie - do wyboru wersja darmowa lub płatna z miesięcznymi subskrypcjami zawierająca m.in. poziomice, prognozy pogody na trasie, informacje o ilości czasu pozostałego do zachodu słońca, etc. A w zapasie, na wytyczanie trasy do konkretnego celu gdybym się pogubił lub niespodziewanie kończył się dzień miałbym na tym telefonie Google Maps z pobraną wczorajszego wieczora mapą offlinę bieżącego obszaru.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem