Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.01.2012, 22:46   #12
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 23 godz 55 min 53 s
Domyślnie

Po pierwsze - dzięki serdeczne za porady i opinie. Z dyskusji wynika że ZUMO to może być nie do końca dobra inwestycja. Tzn. stosunek ceny do możliwości

Więc zastanawiam się nad rozwiązaniem kompromisowym - Może na stałe do moto zamiast tripmastera coś niedrogiego. I tu bardzo mnie zainteresował GoClever Rider (chyba coś koło 500zł kosztuje). Wydaje się że jakościowo może być trochę lepszy od 35AT. Czy Ktoś z Was miał z tym do czynienia?

Natomiast jako drugi - mógłbym mieć jakiegoś ręcznego garmina - 60, 78, colorado, oregon itp. Głównie myślę o używaniu tego np. w gruzji, armenii..itp. Tam automapa chyba nie sięga. Dodatkowo napewno w lasach, w górach. Miałem magellana Tritona 2000 ale jakoś nie mogłem go pokochać Nie leżał mi jego ekosystem..

Z analizy używanych sprzętów na alledrogo wynika że takie połączenie wyszłoby mniej więcej tyle ile nowe zumo 220... Więc może to jest dobry kierunek?

Pozdrawiam licząc na dalszy rozwój wątku
zimny


UPDATE: Po dalszych analizach, czytaniu itp. wydaje mi się że są dwa sensowne rozwiązania:

1. Lark 35AT lub coś podobnego w cenie 400-500zł + Garmin 62s w bardziej zadupiaste rejony. - W sumie około 1700-1900zł
2. Garmin Montana - 1850zł, jako nawigacja do wszystkiego.

Osobiście skłaniam się w kierunku montany - wydaje mi się że to naprawdę sensowne urządzenie, zarówno w teren jak i typowo na drogę.

BTW - nigdy nie jeździłem z gremlinem, ale jak czytam że jest dużo gorszy od automapy to mnie to przeraża :-) Sama automapa za granicą PL mnie koszmarnie drażniła. Choć zapewniała dodatkowe wrażenia - opcja trasa najszybsza i jadę polną drogą w CRO :-)

Ostatnio edytowane przez zimny : 30.01.2012 o 14:10
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem