Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.11.2018, 19:28   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 11 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Wasze podpowiedzi, jak zwykle, można o kant dupy rozbić. Jakie narzędzia dentystyczne? Jakie endoskopy? Technologia rodem z NASA. Toż to nie Wielki Zderzacz Hadronów tylko prosty motocykl składany przez Włochów gdzieś w szopie.
Pisząc pierwszego posta myślałem, że tam jest jakieś niestandardowe gniazdo świecy i liczyłem, że ktoś kto ma taką samą huskę to potwierdzi lub zaprzeczy. Niemniej jednak Wasze dywagacje nad tym, że siedzi tam gumka fajki zapłonowej skierowały me myśli na inny tor. Dziś na spokojnie zdjąłem pokrywę zaworów. Okazało się, że tą uszczelkę, która w gnieździe świecy oddziela głowicę od pokrywy zaworowej ktoś wkleił na silikon. Nie żałował i dość sporo wypłynęło na zewnątrz.
Uszczelka wyczyszczona, gniazdo również, nadmiar silikonu usunięty. Świecę da się odkręcić "zwykłym" kluczem do świec.
Problem solved.

Tylko zastanów się po co to zrobił? U mnie w gnieździe świecy zbiera się woda. Jest nawet odwodnienie. Nie wiem jak u ciebie ale jak woda tam wpadnie i nie ma jak odparować lub być odprowadzona to podstawa świecy rdzewieje i robi się tam gnój.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem