Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.12.2016, 10:17   #326
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Pytanko do użytkowników kamer.
Jak się one spisują w warunkach nocnych , z tego co widać nie są wyposażone w diody podczerwieni.
Najszybciej sam zobaczysz szukając nocnych filmów na YouTube podając model konkretnej kamery. Niestety noc, szarówka i ogólnie kiepskie oświetlenie to największa zmora budżetowych kamer. Właściwie te droższe wcale nie są specjalnie lepsze. Na jednej widać mniej, na innej trochę więcej ale specyfika rejestratora wymagałaby czytelnych tablic rejestracyjnych w szerokim spektrum sytuacji, a dokładnie to jest największym problemem.
Nocą zobaczysz samochód, pieszego czy inne zwierzę ale już precyzyjne rozeznanie co to za marka, a czasem i kolor karoserii, czy rowerem jechała kobieta czy chłop albo czy był to dzik czy pies... Te pytania mogą pozostać bez odpowiedzi gdy będzie niewystarczająca ilość oświetlenia.
Diody na podczerwień w tego typu urządzeniach traktuję jako bajer, chyba że pokażecie filmiki na których będzie widać istotną różnicę w jakości obrazu w sytuacjach drogowych.
Dochodzi jeszcze luzackie traktowanie obowiązku przetarcia tablic gdy są zabrudzone, co w połączeniu z kiepskim światłem w praktyce może wykluczać sprawną identyfikację.

Niżej przykładowe porównanie (pamiętaj o ustawieniu dobrej jakości odtwarzania). Mam SJCam M20 i mogę potwierdzić widoczną tu jakość. Kupiłem ją do rejestracji sytuacji dziennych. Jako "czarną skrzynkę" traktuję Mobius ActionCam ale staram się nocą nie jeździć więc problem niejako omijam.

Link bezpośredni: https://youtu.be/cxd5Y8zX1ps

__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 18.12.2016 o 10:27 Powód: Dodanie video
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem