Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.08.2018, 13:44   #44
Drak


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 25
Motocykl: DR650SE, CRF250RLA
Drak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 52 min 23 s
Domyślnie

Wróciłem z wakacji na Rally. Trasa TETem litewskim i łotewskim. Łącznie 2700km z czego ~1000 asfaltem. Na pokładzie moje 95 oraz bagaż z namiotem, śpiworem.
Pod taką masę wymieniałem wcześniej tylną sprężynę na twardszą, fabryczna jest pod lżejszych. Przód zostawiłem fabryczny i jest ok pod moje użytkowanie.

Połacia szutrowych autostrad, leśne drogi, przeprawy rzeczne, głębokie piachy, bagna, zdarzyły się nawet podjazdy (chociaż pod tym kątem wytestowałem CRFę w Rumunii rok temu).
Jak ktoś ma wątpliwości co do możliwości tego motorka niech pyta śmiało. Ja nie mam i jestem pełny uznania. Jest to dobry wybór jeżeli ktoś zakłada 60+% offu, reszty dojazdów. Bo na dojazdach brakuje, z Mitasami MC23 prędkość przelotowa bez męczenia motocykla była do 110km/h. Kanapa dała o sobie znać, nie jest komfortowa, dużo pomogła owieczka, inaczej nie byłoby możliwe przejechanie takiego dystansu w 10 dni.
A najważniejsze to plusy- na szutrowych autostradach nie ma znaczenia czy jadę 250 czy 650 czy 1200, jest maks jaki jest granicą rozsądku i bezpieczeństwa i każdy z tych motocykli osiąga bez wysiłku ten maks gdzie to było w granicach 90km/h. Za to w terenie CRFa z bagażem jechała bez najmniejszego problemu, czekając na ciężkich i zmęczonych wysiłkiem kolegów, którzy musieli walczyć z motocyklem i jego masą i mocą. Tam CRFa była dużo szybsza, zwinniejsza i pozwalająca na relaksacyjną jazdę i czerpanie przyjemności.

Łącznie zrobiłem Rally już ~7000km.

Ogólne przemyślenia to: świetny dual do codziennej jazdy jak i weekendowej zabawy w terenie. Turystycznie do podmiejskich wycieczek 100-200km. Na następne wakacje zabieram CRFę na przyczepie i nie marnuje swoich sił i komfortu oraz opon na dojazd tylko bawię się na miejscu lepiej niż na większym sprzęcie. Kwestia własnych preferencji wyjazdowych.
Drak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem