Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.05.2020, 07:57   #103
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 58 min 20 s
Domyślnie

Wiele lat temu tuningowałem i przygotowywałem skutery do ścigania na torze. Stosowało się takie wkładki do puszek filtra, ponieważ chroniły przed zaciąganiem syfu przez silnik, bardziej niż filtry stożkowe. Ale jeździło to po torze a nie po krzaczorach, jak spojrzysz na filtr powietrza z enduraka to konsystencja gąbki jest inna, gęstsza i musi być mocno nasączona w przeciwnym razie silnik ciągnie syf. Występują dodatkowe nakładki zatrzymujące kurz zanim osiądzie na nasączanej gąbce do stosowania na pustyni czy w terenie o dużym zapyleniu. Po każdej jeździe w pyle pierdolenie z myciem, suszeniem i nasączaniem. W Tenerce uważam że filtr papierowy jest zaletą, jak się zabrudzi to wymieniam i mam gdzieś papranie się na wyjeździe co wieczór w benzynie i oleju. Zrobiłem sporo km po Saharze Tenerką, czasem było grubo, po nagrzaniu przez słońce w niektórych miejscach pioch jest konsystencji mąki 000. Jeżdżąc na enduraku zdarzało się dwa x dziennie wymieniać filtr powietrza a w Tenerce robiłem to co kilka dni. U siebie tego nie zastosuję, ale jestem ciekaw wyniku testów .
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem