Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.06.2017, 14:16   #15
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
Na podatniku ciąży obowiązek zgłoszenia do gminy zmiany w podatkach- niedawno składałem taki wniosek. Urząd podatkowy nie wnika (co wg mnie jest pomyłką)w to czy budynek był wcześniej mieszkalny czy nie i czy został przebudowany czy nie itd. Ich interesuje tylko powierzchnia i stawka podatku za m.kw. Jak zgłosisz i płacisz to ok.
Urządu skarbowego sam podatek od nieruchomości to nie interesuje, bo to nie jego dochód.

Natomiast Gminę to interesuje i czasem kontrola jest. Ale to zwykle w sytuacji, gdy płacisz za mieszkanie, a Gmina będzie udowadniać, że prowadzisz tam działalność - bo podatki od działalności są wyższe. W drugą stronę to nie jest tak ważne. Przy czym, Gmina nie sprawdza legalności budynku, od tego jest Nadzór Budowlany gdy ktoś użytkuje obiekt niezgodnie z przeznaczeniem. A ten zwykle działa na uprzejme zawiadomienie jakiejś niezadowolonej konkurencji czy sąsiada

I o ile działalność polegająca na projektowaniu w mieszkaniu przy kompie, krawiectwie, komponowanie muzyki itp, które nie wymaga otwierania "oficjalnego" biura ani montażu uciążliwych dla sąsiedztwa urządzeń to mało kto zauważa. Gdy natomiast robimy okno wystawowe, osobne wejście, to jednak zaczyna to inaczej funkcjonować. - i gmina też się zainteresuje, bo będzie mieć tzw twarde dowody.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem