Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.07.2019, 12:43   #102
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Dzięki Franz.

Olej pełen syntetyk, Valvoline synpower 10w40. Próbowałem przegazować i niby było troszkę lepiej, czasami wbijał się luz. Generalnie pobuszowaliśmy trochę w internetach i często ludzie o tym piszą, znaleźliśmy kilka potencjalnych przyczyn:
1) krzywe tarcze sprzęgła, przekładki, nierówno dociśnięte sprężyny sprzęgła, lub nierówno rozciągnięte - przez co nie wysprzęgla do końca i uniemożliwia to wbicie luzu.
2) za mocno dokręcony kosz sprzęgła, lub za mały luz na tulejce kosza przez co nawet po wysprzęgleniu nadal się kręci. W necie jest kilka informacji, że pomaga dołożenie podkładki przy koszu, dzięki czemu ma luz i problem już nie występuje.

Generalnie zamówiony już jest cały zestaw sprzęgła (tarcze, przekładki, sprężyny), uszczelka pokrywy. Przyjdzie to będzie trzeba zajrzeć do pieca i liczyć na to, że się naprawi...

Ale coś jest nie halo, ostatnio robiłem kółeczka na placu z wciśniętym sprzęgłem (dla pewności nawet naciągałem linkę tak, że nie było luzu na niej) i motor dalej sobie jedzie. Przy wrzucaniu 1 na luzie kilka razy motor nawet zgasł - szarpnął do przodu i zdławił się na wciśniętym sprzęgle.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem