Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.07.2017, 19:11   #1
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 33 min 22 s
Domyślnie Zdławiony "szwajcar"

Miałem ostatnio okazję pogrzebać w kilku Afrykach ze Szwajcarii, sprawa dotyczyła wałków rozrządu. Wersje szwajcarskie (RD04, RD07 i RD07A) są dławione między innymi na wałkach rozrządu. Efekt jest taki że pomimo oddławienia gaźników i króćców Africa nie chciała za bardzo jechać więcej jak 140 km/h. Po wyjęciu wałków i ich pomierzeniu okazało się że wymiary krzywek są delikatnie mówiąc poniżej limitu, dla krzywek ssących limit jest 38,10 mm a wymiar zmierzony to 37,30 mm. Różnica może wydawać się niewielka ale dla zaworu uchylenie się o ponad 1 mm więcej to ogromna różnica. Efekt taki że po wymianie wałków Africa znacznie łatwiej wkręca się na obroty, no i oczywiście prędkość maksymalna znacznie wzrosła (ale o odczuciach po oddławieniu niech może napisze właściciel). Wałki "zdławione" oznaczone były literą "M" i "3" oraz "M" i "G" ale nie mam pewności czy to ma jakieś znaczenie bo miałem w międzyczasie w rękach kilka kompletów wałków i każde miały inne oznaczenia.
Przeglądając katalogi części (Africa RD04) znalazłem jeszcze kilka rzeczy które są inne (inne nr katalogowe) w motocyklach ze Szwajcarii w porównaniu do np.wersji niemieckiej - rurki emulsyjne (holder, needle jet) i iglice. Jeżeli miałby ktoś spisane oznaczenia rurek i iglic z wersji otwartej to proszę o wrzucenie tutaj.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem