Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.03.2023, 08:33   #15
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,162
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 25 min 20 s
Domyślnie

Ilu ludzi tyle opinii. Ja się podpisuję pod tym co napisał Adam i wcześniej Węgrzyn.
Ale brakuje jednej ważnej informacji od Ciebie - jaki silnik masz obecnie i jaka moc. Zakładam że skrzynię masz manualną.

Od siebie dodam, że trzeba trochę odczarować to jeżdżenie po mieście nowym dieselem - jak mieszkasz w Poznaniu i robisz na strzała 10 km to nie boli - oby nie w korkach 100%. Ja mam do roboty 16 km w jedną stronę, ale jak wożę córkę do żłobka to już cała pętla ma 6km.
Co chcę powiedzieć - to naprawdę dopracowana technologia i jak zrobisz traskę raz na tydzień -dwa to bym się nie bał.
Sam miałem Octavię kombi 2,0 tdi dsg i latało to jak szalone paląc średnio 6..duże pojemne auto. Teraz Superb - sporo większy też tdi.
Moim zdaniem nawet 1,5 TSI nie będzie jechało z takim obciążeniem (o jakim piszesz), a paliło będzie 10 przy 140..
Wracamy do rady Węgrzyna - weź na próbę na weekend i pojeździj z rodziną i obciążeniem, wtedy potestujesz. Do miasta - git. Na trasę zakładam że już mniej. Diesel będzie palił nieco więcej w mieście, a benzyna w trasie pod obciążeniem.

Edyta 1 - a w ogóle jeśli robisz duże przebiegi to zastanowiłbym się nad lpg
Edyta 2 - jak już zmieniasz to przejedź się jakimś minivanem, albo vanem. Choćby S-MAX. Polecam, poczujesz różnicę.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem