Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.03.2021, 22:19   #19
Momo


Zarejestrowany: Feb 2021
Posty: 22
Motocykl: Crf 1100 Adventure sport
Momo jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 15 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał broda38 Zobacz post
Cześć ,możesz pod aku , tylko do wysterowania przekaźnika trzeba by wziąść +12 v gdzieś za stacyjki i załanczać wyłanczać przełącznikiem przy łapie ,wg mnie to lepsze niż wyklikać żeby włączyć ,bez sensu. W tym zestawie będziesz miał sterowanie przekaźnika z akumulatora ,jak zapomnisz wyłączyć przełącznikiem świateł ,będzie bieda . Swoją drogą identyczny zestaw halogenów kupisz za 2 stówy na ali (ja tak kupiłem dla siebie ) ,tylko bez tej wątpliwej grawerki homologacji .
No właśnie, bez homologacji. Trochę dziwne że dostałeś takie bez oznakowania E. Lepiej mieć niż nie mieć. Te akurat mają homologację e9 czyli teoretycznie dopuszczone przez Hiszpanię 😉 Prędzej przyczepi się policmajster nie mając tego znaczka. Lampy na prawdę dobrze świecą i co ciekawe nie oślepiają. Przypominam że prawo pozwala na używanie tego typu świateł w szczególnych warunkach. Te mają wiązkę światła skierowaną w dół świecą jasną i co ważne bardzo podobną barwą światła jak lampy crf 1100. Faktycznie na china stronach można je kupić za ponad 250 zł. Ja zmieniłem sobie obudowy, zostawiłem elektronikę i soczewkę. Wyglądają świetnie i co najważniejsze spełniają rolę do jakiej zostały stworzone. Na początku też miałem podłączone do dodatkowego wyłącznika dopóki nie dowiedziałem się że crf 1100 ma wyprowadzone fabrycznie wtyczki, dokupiłem na allegro wtyczki żeńskie sumitomo i pasi.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Momo : 28.03.2021 o 23:30
Momo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem