Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.01.2024, 12:02   #6
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 51 min 14 s
Domyślnie

Podzielę się swoim doświadczeniem z oliwą bo trochę jeżdżę i przejeździłem sporo różnych aut. Kiedyś roczne przebiegi często przekraczały dwieście koła. Od wielu lat używam Shella 5W 30, Ufo żony przejechało ponad 500 koła bez jednej awarii silnikowej, olej wymieniany był regularnie co 10 tys/km. W mojej H-rv dokładnie tak samo, zero problemów, jak zdejmuje dekiel do inspekcji zaworów to na głowicy jest czysto jak w nowym aucie.
Do Caravelki natomiast leję LM 10W-40 DIESEL LEICHTLAUF bo tym była zalana od nowości, również wymaniałem co 10 tysiaków, to auto jeździ wyłącznie w trasy i 90 % przebiegu to autostrady. Ostatnio zrobiłem serwis i pojechałem do IT, jako że mam zakodowane we łbie, to co tysiaka km otwieram maskę i sprawdzam poziom. Zaniepokoił mnie olej na bagnecie bo był jakiś taki ciemny i nie spodobało mi się to. Dojechałem do IT i spuściłem, do miednicy zlało się ciemne gówno.
Miałem pod ręką motocyklowego Repsola 10W 40 to nalałem i wróciłem do domu, oleju nie ubyło, kolor świeży, więc niby norma.
Ale zaniepokoiło mnie to i postanowiłem nie używać więcej LM, stąd moje pytanie. Olej kupuje od 25 lat u kumpla w sklepie motoryzacyjnym, a on zamawia u oficjalnego dystrybutora.
Zdecydowałem żeby nalać Shella .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem