Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.01.2020, 20:54   #120
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 43 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Znaczy się, mnie chodzi bardziej o to czy płacąc mniej mamy porównywalny faktor uciechy, skoro jedziecie razem to może szkoda wydawać więcej na jednoosobowy motocykl. Pytam bo miotam się nad chęcią dokupienia drugiego motocykla, rozważając od 250, a nawet taki skuter 110 supercub, poprzez x-ADV, bo można mieć z automatem a skończywszy na NAT lub nowy GS, tylko tego typu motocykl już mam. Zresztą zobaczę jak mi się ułoży początek tego sezonu, czy będę miał okazję gdzieś się wybrać.
No wiesz, gdy się jedzie w grupie, to grupa dostosowuje się do najsłabszego kierownika czy sprzętu. Generalnie nikt na mnie nie czeka, ale gdyby kolega chciał wykorzystać potencjał T7, to bym odstawał bo silnik słabszy ale przede wszystkim zawias by tak nie wybierał, to nie jest motocykl terenowy. Natomiast ja nie potrzebuję nic więcej, a urzeka mnie jego poręczność. Po latach doszedłem do wniosku, że poręczność jest ważniejsza od mocy i zawiasu. Ja dojadę wszędzie tam gdzie T7 (chyba że jakiś mega podjazd) tyle że wolniej.
Ja jestem karłowaty i sędziwy i nawet gdybym miał wybór w tej samej cenie to raczej ponownie wybrałbym cebulą zamiast T7 czy NAT. Natomiast gdybym był wyższy i silniejszy wybrałbym zapewne jakiś większy motocykl. Jeśli nie potrzebujesz dużego motocykla bo nie wozisz pasażera, a rozważasz nawet 250, skuter czy przesadnie drogi X-ADV to Cb500x będzie lepszym wyborem.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem