Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.05.2010, 10:22   #107
najemnik161
 
najemnik161's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: ZGORZELEC
Posty: 8
Motocykl: RD07a
Przebieg: 39900
najemnik161 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 54 min 45 s
Domyślnie odpowiedniki

Cytat:
Napisał petrosbike Zobacz post
Tak przy okazji czy ktos może mnie oświecić czym sie różnią Wr426, wr400f, wr400. Czy wszystkie wr to enduro a yz to cross?
Te motorki z literami Wr z przodu to są motocykle klasy enduro wyposażone dodatkowo w lampy kierunki (czasami w starter elektroniczny zależy od roku) natomiast litera f oznacza z ang.w wolnym tłumaczeniu cztery czyli czterotakt. Fabrycznie zazwyczaj były lekko zdławiane czyli miały zmniejszoną liczbę koni mechanicznych.
Z kolei co do cyfr 400,426,450 oznaczają pojemności. Mają między sobą jeszcze takie różnice jak tzw. ręczny lub mechaniczny dekompresor.
Dla jednych przekleństwo a dla drugich wygodna sprawa dla mnie super rozwiązanie.
Dekompresor to takie urządzenie (taka dźwignia mała koło klamki sprzęgła) za pomocą którego ustawiasz tłok w taki sposób aby "przebić kompresję i wtedy kopiesz starterem mechanicznym i odpalasz moto.
Jest jeszcze dekompresor automatyczny który nie wymaga ustawiania tłoka po prostu kopiesz i palisz z tym że jak zalejesz moto to wtedy dupa jest blada trzeba wykręcać świeczkę i dymać się z czyszczeniem.
Wiem bo startuję z licencją zawodową na YZF 426 to jest to samo co
WRF 426 tylko jest mocniejszy i bez lamp przez co oczywiście jest dużo lżejszy typowy kat w teren. Mam nadzieję że w miarę wyczerpujący sposób odpowiedziałem na twoje pytanie po prostu jeżdżę yamahą od wielu lat i powiem że nie chcę nic innego w teren no po za AT które nabyłem i w którym się zakochałem jest jak.....nie to trzeba przeżyć tego się nie da opisać.
najemnik161 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem