Wątek: Dla wysokiego
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.10.2012, 12:12   #14
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 46 min 52 s
Domyślnie

No dobra, nabyłem wreszcie drogą kupna dwie kurtki. Obie Alpinestarsa i są jak na mnie szyte.
Pierwsza to endurowa Venture, rozmiar XXL fajnie siedzi na grzbiecie, da się ją ściągnąć, aby nie latała i nie krępuje ruchów, rękawy ok. Do tego duuuużo wentylacji (wszystkie białe suwaki to wentylacja: 6 wlotów i duży wylot ), kieszeni, na plecach kieszeń na bukłak, odpinane rękawy i fajny krój (nie jest tak krótka jak inne kurtały na zbroję).


Druga to model Long Range, tym razem XLka. Fajnie dopasowana, rękawy ok. Niezła wentylacja (cztery wloty i duży wylot na plecach), jasny kolor, sporo odblasków, kieszeni, wypinana membrana i ocieplenie (warstwy się spina suwakami z kurtką, a nie np. guzikami), wszystkie rzepy są "nieczepliwe". Do tego w ociepleniu są fajne ściągacze na nadgarstki. Dobre protektory na barkach i łokciach, na plecach pianka (do wymiany) i pianka na klacie (można wsadzić twarde). Klasyczna kurtka bez jakiś super wodotrysków, ale leży na mnie idealnie, to się długo nie zastanawiałem...no i kosztowała 500zeta, nówka.





Mierzyłem jeszcze:
Astarsa Koln, ale ta w XL była workowata i rękawy za krótkie.
Fly Patrol (endurowa) XLka: rękawy ok, ale trochę ciasno na zbroi siedziały, a na tułowiu worek i kurtka ogólnie krótka.
Modeka Denali w wersji standardowej XL prawie dobra, fajne protektory, na plecach bardzo długi, sztywny ochraniacz , wersja przedłużana jest dostępna w PL w 3 dni, ale już nie mierzyłem, bo jednak czarność i cena mnie odstraszyły. Ale ogólnie kurtała całkiem ciekawa.
Held Uncover XLka, trochę za krótkie rękawy, w korpusie lekko za luźna. Kurtka raczej na chłodniejsze pory roku, ale też ma fajne patenty.
Macna Oasis XLka, też całkiem przyzwoicie dopasowana i rękaw niezły, ale coś w tej kurtce mnie nie przekonało, teraz nawet nie pamiętam co, bo była całkiem ciekawa...pewnie cena...

Generalnie celowałem w Macnę Gator lub Geo, ale trafił się Astars za lepsza kasę w dobrym rozmiarze to łyknąłem. Jestem w szoku, bo w życiu nie miałem tylu kurtek na moto.
Model wzorcowy (czyt. ja ;P): 195cm, 87kg, 105 w klatce, długie łapy jak u gibona.

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
p.s. Zadzwoniłem tez do Kolegi o którym pisałem w pierwszym poście i co następuję:
"Mam na półce na dzisiaj kilka 3xl/4xl i myslę, że dla Gościa do 200cm bez problemu coś znajdziemy, a jak jest "inny" to mam swoje "dojścia"...nie dopytałem tylko o kolorystyke, firmy
Dzięki Orzep, nie widziałem wcześniej tego edita. Generalnie XXL jest już często na mnie za luźne, a co dopiero 3 czy 4X. Udało mi się już ogarnąć temat, ale dzięki za zainteresowanie.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 16.10.2012 o 21:38
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem