Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.04.2016, 15:18   #4
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Nie ma możliwości by zawsze równo przy tych obrotach, w wyniku drgań, coś się luzowało, tym bardziej, że jeszcze wszystko sprawdzałem. Przy 6.5k RPM są różne drgania w zależności od obciążenia, stopnia przyśpieszenia, nachylenia drogi, otwarcia przepustnicy etc. To jest nierealne by wibracje powodowały odcinanie zawsze przy tych samych obrotach, za KAŻDYM razem, w różnych warunkacj.
Według mnie wtedy jest na tyle wysokie napięcie między fazami, że zaczyna przeładowywać, czyli de facto zależy od napięcia między fazami, rosnącymi w wyniku obrotów.

Co do starego regulatora, Kazmir, to było widać, że rosło napięcie, jeżeli w porę zauważyłem podczas jazdy to 15-16V nie przekroczyło, czasami jak zgapiłem to miałem i 18. Ale to było jak się przegrzewał, podejrzewam, że był już walnięty jak kupiłem motocykl. Zresztą inne elementy instalacji była słabe, złączki etc, więc on mógł zostać uszkodzony.
Później wszystko poprawiłem.

Czy woltomierz był sprawny? Nie wiem, działał, zrobiłem na nim z 2 tkm i wydawał się wyświetlać poprawne cyferki Forumowy woltomierz,

Z kolei Sławka przeładowuje zawsze powyżej 6.5k RPM. Zimno, ciepło, na luzie, przy stałej prędkości, przy przyśpieszaniu. Za każdym razem przy przekroczeniu magicznej granicy. Nie ma wyjątków, nie zdarzyło się by nie przeładował. Tak jak pisałem wcześniej, nagle jest skok do prawie 20V, dosłownie przez 1-2 sekundy maksymalnie.
Stary jak przeładowywał to normalnie rosło napięcie na voltomierzu powoli, tu jest skok, wygląda na to, że napięcie, które wtedy daje jest nieporównywalnie większe niż na starym.

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 15.04.2016 o 15:28
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem