Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.01.2016, 09:47   #15
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 52 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Czym jechałeś ? Jaka trasa ? Średnia dzienna wychodzi 225 km więc +/- to co ja planuje ale muszę mieć czas na focenie
Odpowiem Ci za Jarka, bo chyba za dużo słodyczy zjadł na święta i go brzuch do dzisiaj boli a że byliśmy razem to wiem to i owo

Przede wszystkim niczym się nie przejmuj

Najtańsze loty z Polski są do Sajgonu (Ho Chi Minh), droższe do Hanoi.

Zrobiliśmy łącznie 4500km w dniach:
16.01.2015 - 05.02.2015 i jeszcze zdążyliśmy polecieć na 2 dni do Bangkoku
Niektórzy mi zarzucają, że zwiedzanie ograniczam do przechylania głowy w lewo lub prawo więc dopasuj to do siebie

Nasza trasa to Sajgon - Hanoi - Sajgon. Na północ jechaliśmy wybrzeżem, na południe interiorem (tak to się teraz chyba modnie nazywa), a konkretnie szlakiem Ho Chi Minha KLIK

Drogi zdecydowanie lepsze są na północy, gorsze na południu.

Skutery zabukowalem już w Polsce,chciałem uniknąć miotania się po przylocie i wszystko miałem już dograne wcześniej.
Polecam Ci opcję Honda Wave



To najpopularniejsza opcja w Wietnamie. Jak będziesz cokolwiek wypożyczał zwróć uwagę na duże szprychowane koła i hamulec tarczowy z przodu.
Zasuwa ponad 100km/h, ale komfortowo leci się 80km/h.
Na drodze jest spory chaos, ale dosyć przewidywalny. Tu masz pdf (zapożyczony z innego forum) jak to mniej więcej wygląda KLIK
Jeżeli sobie w Polsce dobrze radzisz w korku to tam się odnajdziesz. Jak stoisz w korkach jak beemiarz z kuframi (oj sorry ), albo inny harlejowiec to możesz trochę się przerazić




Koszt wynajmu to 9$ za dzień. Wiem, że na miejscu można znaleźć i za 7$, ale wolałem się przygotować wcześniej. Nie płaciliśmy depozytu za skutery, wymagano od nas pokazania paszportu i prawa jazy.
Zasadniczo wszystkie naprawy były po naszej stronie. To nie Hertz, jak coś się rozwali to płacisz z własnej kieszeni. Ale nie jest tak źle

Co 1000km wymienialiśmy olej - 10$
Kompletny zestaw napędowy - 10$
Opona tylna 15$
Dętka - 5$
Naprawa kapcia 1$-5$
Paliwo na cały dzień jazdy - 5$

Nocowaliśmy zawsze w hotelach. Nie ma sensu bawić się w jakieś namioty itp.
Koszt hotelu to około 2$ - 6$ na osobę.

Policja nas zatrzymywała kilka razy i zawsze było przyjaźnie

Ze stacjami benzynowymi nie ma żadnego problemu, podobnie z warsztatami. W każdym rowie siedzi przyczajony Wietnamczyk z dętką i kluczem do naprawy silnika

Weź ze sobą koniecznie gniazdo zapalniczki na kablu, które podepniesz do akumulatora.

Powodzenia i kilka fotek na zachętę










































ps.
Jak znajdziesz tani lot i dobry termin to chętnie z Tobą pojadę choć dla niektórych jestem pewnie drętwym kutafonem.

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 06.01.2016 o 10:18
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem