Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.03.2017, 12:35   #10
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Ja jestem zwolennikiem tradycyjnej metody budowy czyli ściana wielowarstwowa oparta na pustaku typu max ewentualnie gazobeton plus warstwa steropianu. Dobrze zaizolować fundamenty posadzkę strop. Nie żałować na grubości steropianu bo to proporcjonalnie przekłada się na kasę wydana na ogrzewanie. Do tego kocioł gazowy - plus kominek normalny powietrzny służący do przepalania w okresie jesienno - wiosennym.
Taki zestaw przy dobrym ociepleniu jest optymalny pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym. Jak działka pozwala to szedłbym raczej w dom parterowy. Szkieletówka jest szybka, ale jak Ci spartoczą, albo złapie wata wilgoć lub jakiś gryzoń Ci wpadnie to masz armagedon. Drzewo w Polsce często na tartak przyjeżdża już z kornikiem ... a handlarze drewnem swoją fantazją przewyższają Mirka sprzedawcę Passatów i Golfów. Jak już to nie brać impregonowanego tylko robić to we własnym zakresie .. na tartakach impregnat to w większości farba coby ładnie wyglądało, że moczone tydzień i klient był zadowolony. Dom murowany jest także dobrym buforem ciepła tzn jak wyłączysz ogrzewanie to utrzymuje ciepło w środku odzyskując ciepło od ścian itp. tego nie uzyskasz w szkieletówce, która się szybko nagrzewa ale też szybko wychładza.
Jest jeszcze jedna ważna kwestia niezależnie od technologi budowy to usytuowanie budynku względem stron świata ewentualnie stoku, szukałbym działki na południowym stoku lub takiej która umożliwi mi doświetlenie słoneczne od strony południowej wschodniej i zachodniej.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem