Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.03.2017, 12:51   #4
Sidorowski
 
Sidorowski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 94
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: >120000
Sidorowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 11 min 37 s
Domyślnie

Jestem świerzo po doświadczeniach wiec mogę podpowiedzieć.
Działka. To clue całej inwestycji, na kiepskiej działce piękny dom jest niesprzedawalny No i kiepsko się w nim mieszka. Dobra działka to: lokalizacja tzn. Komunikacja, media, kształt (wjazd od północy, ogród masz wtedy od południa), sprawdzasz miejscowy plan czy nie ma zarezerwowanych korytarzy pod autostradę, jaki rodzaj zabudowy jest dopuszczalny, czy np. Zakład przemysłowy mogą ci sąsiedzi zbudować etc... lepiej dopłacić za działkę kosztem skromniejszego domu niż później całe życie żałować i kisić się w korku - lokalizacja *3.
Technologia. Ytong , gruby, Ok. 45 cm, dobrze położony ma współczynnik izolacji cieplnej na poziomie pustaka ceramicznego + styropian. Musi być doświadczony wykonawca bo amator zrobi ci mostki cieplne i będziesz musiał docieplać. Unikasz kosztownego docieplenia Ok 170 zł/mkw na gotowo.
Ogrzewanie. Piec na pelet drewniany, koszt niższy od gazu ziemnego, wada- co jakiś czas musisz sprawdzić czy się nie zapchał, nie zgasł etc... może się to zdarzyć jeśli nasypiesz kiepskiego, wilgotnego peletu, No i w zależności od pojemnika w sezonie co kilka dni trzeba dosypywać. Ja niestety musiałem wybrać pompę ciepła z dolnym źródłem ciepła (wody geotermalne tu nie maja znaczenia) gdyż w domu często i długo nie mieszkam, a to urządzenie jest bezobsługowe. Koszt początkowy jest niestety kilka razy większy od konwencjonalnej kotłowni.
Jak myślisz o sprzedaży to wybuduj taki dom jakiś sam chciałbyś kupić. To działa.
Powodzenia,


Wysłane z Nokii 3310
Sidorowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem