Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.07.2019, 08:53   #100
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Jeszcze raz przydałaby się porada/pomoc od ludzi co mają doświadczenie z DR

Generalnie wczoraj została wkręcona ostatnia śrubka jakoś po północy. Motocykl na zimnym silniku odpala za 1-2 kopem na 1/2 ssania, silnik ładnie wchodzi na obroty, generalnie idealnie.

Ale ... znalezienie luzu na odpalonym silniku, na postoju to jakieś jajo. Strasznie łatwo przeskakuje z 1 na 2, z 2 na 1 - z pominięciem neutralnego biegu. Czasami też dźwignia napotyka spory opór i trzeba przepychać motor w przód/tył o kilka cm. Jak moto jedzie to luz wskakuje dla mnie normalnie.

Luz na lince sprzęgła raczej ok (po szybkiej regulacji, ale jeszcze raz to sprawdzę za dnia), obroty ustawione na 1500.

Na zgaszonym silniku udało mi się jeszcze kilka razy znaleźć luz między biegami (jak delikatnie i nie do końca popchałem dźwignię)

Czytałem wczoraj różne opinie i wygląda na to, że DR350 mają z tym problem. Aktualny plan to ściągnąć pokrywę sprzęgła i sprawdzić czy nie ma na koszu sprzęgowym nierówności w miejscu gdzie opierają się tarcze cierne i generalnie sprawdzić stan sprzęgła. Znalazłem opinię, że problem z neutralem może być spowodowany zbyt cienką, nieoryginalną uszczelką dekla sprzęgła. Najgorsza opinia dotycząca "fałszywego" biegu neutralnego dotyczyła jakiejś urwanej śrubki przy mechanizmie zmiany biegów, oraz tego że jej połowa może zostać wkręcona w tryby i zrobić armagedon.

A miało być tak pięknie ...
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem