Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.05.2020, 11:19   #26
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Na szybko. Jako kondon od deszczu kup dpm z armyworld. Doskonale trzyma , jest miękki i wygodny. Robi za zwykła kurtkę oraz zwykle spodnie.
To dobry patent, w którym stosuję ciuchy cywilne, z osobistego demobilu. Generalnie ciuchy motocyklowe to mega zdzierstwo, a system warstwowy rozpoczynając od bielizny termoaktywnej, u mnie zbroi i bluzy enduro (ale jak ktoś nie lubi to może być też kurtka/spodnie motocyklowe), potem ew. jakaś kurtka z ociepleniem/polar i na wierzch gore jako przeciwdeszczowiec, to moja ostatnia iteracja. Kurtka to jakiś Gore od marmmuta, używałem go kilka lat na nartach, ale przesiadłem się na coś dedykowanego narciarskiego z ‚kołnierzem’ przeciw śniegowym w pasie. Spodnie z membraną, mam po reklamacji spodni motocyklowych, które okazały się nienaprawialne i dostałem cały nowy zestaw, a oddałem tylko spodnie, tu opisywałem swoje przygody z HELD . Od początku były pomyślane tak, żeby weszły jako warstwa zewnętrzna na spodnie motocyklowe. Z minusów to zamki są tylko do kolana i bucior Enduro nie przechodzi. Zwykłe buty motocyklowe bez problemu. Jak to się sciura, to na pewno zerknę na Ubrania wojskowe. Dostępne w dobrej cenie i mogą mieć wszystkie niezbędne dla mnie funkcje. Już wcześniej miałem na oku polski wzór 128/MON. Rozpinają się całe nogawki spodni i kaptur jest odpinany. Dla mnie to brzmi idealnie! Jak, ktoś ma, bardzo proszę o informację jak to się pakuje, idealnie ze zdjęciami, i ile waży!?

Cytat:
Napisał gkrz67 Zobacz post
Wojtek, a te spodnie i kurtkę to jaki rozmiar kupić żeby wlazło na ubranko motocylowe, bo rozumiem że tak tego też używasz. Jak normalnie noszę "L" to ile rozmiarów większy?
Do każdego wzoru jest rozmiarówka. Wciągaj kurtkę, centymetr w rękę, Ew poproś kogoś o pomoc przy mierzeniu i wszystko wiesz. Każda kurtka motocyklowa ma inny krój i ilość/grubość protektorów, nie mówiąc o rożnym kroju kierowników. Wziąłbym rozmiar trochę większy, żeby było miejsce na swobodne poruszanie się. Minus jest taki, że jak założysz bez kurtki, to wyglada jak ze starszego brata, ale to niewielka niedogodność.

Ostatnio edytowane przez zylek : 17.05.2020 o 12:01
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem