Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.08.2017, 22:15   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Przykręcany uchwyt kamery na kask

Nie jestem fanem mocowania kamery na kasku ze względów bezpieczeństwa podczas potencjalnej kolizji (i szans na uszkodzenie sobie twarzoczaszki twardymi elementami) ale oczywiste zalety tego rozwiązania są trudne do zastąpienia: podążanie za ruchem głowy, naturalna stabilizacja obrazu, wysoki punkt mocowania. Po prostu czasem kamera na kasku daje obraz który chcemy mieć i nie mamy w danej chwili alternatywy. Jednak klejenie specjalnych "sanek" pod uchwyty nigdy mnie nie przekonywało.

Prezentowany na fotkach uchwyt pochodzi od producenta z Chin. Jakość na pierwszy, drugi, a nawet trzeci rzut oka, jest bez zarzutu. Plastikowo-metalowe mocowanie przywodzi mi na myśl zamontowany po drugiej stronie mojego kasku interkom Scala Rider: dwie śruby łączą ze sobą elementy mocowania, które zaciskają się na kasku w miarę ich dokręcania. Na zdjęciach widać próbne mocowanie, jeszcze bez wycinania fragmentu miękkiego kołnierza maskującego brzeg Nolana. Elementy stykające się z powierzchnią kasku są wyłożone twardą gumą eliminującą poślizg oraz powstawanie rys.

Przykładowe źródło:
http://s.aliexpress.com/NNveuInQ








__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem