Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.02.2021, 21:57   #16
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał garbaty Zobacz post
o to to, zbieraj rady bo na etapie budowy możesz zapobiec późniejszej dewastacji wnętrza celem poprawy pierdoły jak np złącze do solarów, które postanowiło się rozpiąć a jest umieszczone pod panelami, pod szafką, która trzyma się na stelażu łóżka, które musisz zdemontować... z mojego doświadczenia to najbardziej przeszkadzał mi nie chłód a gorąc w samochodzie. Nad gardą nie dałem rady wytrzymać 2ch nocy w czerwcu gdzie za dnia było +45, w nocy jedynie +32. Dobra wentylacja jest konieczna, wentylatory dachowe w oknach dometic, typowo kamperowe, ale jak dla mnie MUS, jeśli nie ma opcji na klimę stacjonarną. Webasto z zasysaniem z zewnątrz, spod samochodu (żeby było zasysane z cienia) też trochę poprawił sytuację. I dostęp do kasety kibelka z zewnątrz, co by nie latać przez kuchnię z "wiaderkiem"
Cenne rady. Też do podobnych wniosków doszedłem (teraz większość wszystkich instalacji idzie "górą"), niestety kilka przewodów zostało już "zamurowanych" i modlę się, by nic złego z nimi się nie stało, bo...będę zmuszony położyć nowe
Patrz no... 3 okna z wentylatorami, Planar pod autem z zasysem spod niego... mała klima "w sypialni" ma być, izolacja na dachu solidna (7-8cm). Chyba odrobiłem całkiem nieźle lekcję - tylko z kiblem się nie udało, ale to kwestia budżetu i jeszcze innej fobii, ale to może kiedyś z czasem się podzielę co i jak.

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Neno, bardzo fajne zdjęcia i filmy, mocno kibicuję Waszemu nowemu projektowi.
W samochodzie, który budujesz, masz już izolację termiczną i solary ? Jak masz to nie mam nic do powiedzenia , ale jeśli nie masz i chciałbyś podpowiedzi co mi się dobrze sprawdziło w moim, to dawaj na .
Mam jedno i drugie już za sobą. Nawet myślałem, że "układ solarny" mam jako jedyny skończony, natomiast chyba jak wszystko... wyszło, że będą małe zmiany, na szczęście kosmetyczne. Ogólnie jest niezła rzeź jeśli chodzi o ciągłe zmiany koncepcji, bo to jak myślisz, a jak wychodzi i co spostrzeżesz przy budowie to zupełnie inne spojrzenia są.

Izolacja - zostało kilka szpar "załatać". Taki miszmasz trochę, nie mniej będzie coś czego na polskim internecie nie widziałem jeszcze. Wielu pewnie będzie się śmiało, a ja poświęciłem na to kilka stówek, kilka h pracy i ufam, że to się zwróci jak przyjdą mrozy. Jeśli nie - na pewno napisze.


Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
No i mam odpowiedż dlaczego tylu gratów się pozbywasz. Powodzenia lub inaczej zdrowia .
Dzięki. Co jak co, ale zdrowie (to dosłowne ) to nam na pewno się przyda.
I coś czuje, że to psychiczne, nie mniej niż fizyczne.
Co do szpeju i wyprzedaży: połowa już poszła, stawiamy (niemal)wszystko na jedną kartę i obyśmy nie wracali z tego "tourne" tak, jak miało to miejsce 13 marca ubiegłego roku, czyli z podkulonymi ogonami ;(

Gadżeciarz jestem straszny, ciężko mi idzie wyzbywanie się zgromadzonego, nawet nie używanego "majątku" ale studnia nie jest bez dna, przechować tego też nie za bardzo będzie gdzie, więc wyjścia nie ma.

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Moja juz seniorka miks z terierem i diabli wiedza z czym jeszcze tu zarosnieta, najfajniejszy towarzysz nawet na motocyklu jeździła niesty juz sie jej wiek daje we znaki głuchnie na łózko nie zawsze wskoczyć ma siłę ale jest moc!!
Podobna do naszej suni! Widzę ten sam problem zimą, co z Safi. Nasza po 2-3h na spacerze ma na sobie chyba z 500g lodu ;( Swoją drogą namiot który widać na naszym zimowym nagraniu przyjął go dokładnie 1000g!!! - ważyłem po powrocie do domu! Co do pieska - kupiliśmy jej już ubranko zasłaniające max owłosienia (zresztą druga sunia dostała taki sam), trzeba jeszcze buciki dokupić po po kilku h na śniegu i mrozie krwawi bidulka ;(

Bardzo dziękujemy za ciepły odbiór, trochę mnie to dziwi/zaskakuje (pozytywnie), bo od +/- pół roku trenujemy charaktery na "odbiór" hejtu.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem