Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.05.2010, 11:56   #14
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Niestety przed zabiegiem to się Kodan barwiony używa tak aby widoczne były miejsca niedomyte w polu operacyjnym.
Kodan bo to jest tanie i dostępne a środków jest masa.
OcteniSept- żeczywiście jakaś alternatywa to jest ale na otarcia i podarcia, przecięcia czy inne badziew na ciele to polecam zwykłą Jodynę na spirytusie bardzo szybko zasusza ranę i mocno dezynfekuje. W ta grupę zalicza się też Gencjana ale do tego jakoś nie jestem przekonany.
Nie zalecam stosowania jednak środków z antybiotykiem miejscowo- jednak ogólnie w kanał jest lepiej.

Widziałem jeszcze gdzieś ktoś wspomniał Jelonet(plastry z wazelinami anty przywierające do skóry) owszem ale w miejscu pracy skóry na zgięciach stawowych dla motocyklisty biodrowy, łokciowy, kolanowy. Jednak nie przesadzajmy z nimi bo powodują macerację skóry co nie wspomaga gojenia a wręcz spowalnia. W przypadku odsłonięcia części pod skórą właściwą czyli np. mięśnie owszem pozostawić do wyziarninowania.
Moja teoria jest hardcorowa -tylko jodyna pieczenie przez 5 sekund ale potem gwarancja zamknięcia otwartych naczyń powierzchownych.

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Oktenisept, tak to się chyba nazywa. Można tym szybko zdezynfekować wszystko (także przepłukać sobie gardło). Nie można tylko wstrzykiwać. Nie piecze, nie brudzi.

Używany do dezynfekcji skóry przed zabiegami i teraz zalecają to też do dezynfekcji pępka u noworodków (stąd znam ;-) ) Można kupić w aptece bez recepty. Generalnie bomba, gorąco polecam.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 25.05.2010 o 12:15
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem