Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.09.2020, 20:13   #1
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie T7 Rally Edition

Dorobiwszy się na ludzkim nieszczęściu wreszcie mam swoją T7



Z fajnych rzeczy jeśli chodzi o T7
- bardzo łatwa w prowadzeniu jak również w jeździe na kole
- dobra pozycja na stojąco w terenie, mam 187cm wzrostu i nie widzę sensu w podnoszeniu kierownicy
- przyzwoite zawieszenie, myślę o zmianie sprężyny z tyłu pod swoją wagę ale boję się, że jak siądzie Zaczekaj to będzie zbyt twardo jeśli chodzi o off
- elastyczność silnika i skrzyni biegów, zresztą sprawdzona jednostka więc nie powinno być raczej niespodzianek

Z rzeczy fajnych jeśli chodzi o Rally:
- kanapa w Rally jest wyższa niż standardowa i np podczas dłuższej jazdy mogę swobodnie opuścić nogi i nie szorować po asfalcie, twarda ale wygodna,
- akrap generalnie w normalnym użytkowaniu cichy ale jak się otworzy mocniej przepustnicę to słychać
- kolor... dla mnie najładniejsze malowanie choć teraz widzę, że pojawia się kilka ciekawych oklein do kupienia,
- płyta pod silnik: na zdjęciach mi się nie podobała ale na żywo wygląda na pancerną, na końcu delikatnie podgięta w dół, żeby chronić kiwaczkę

Z mniej fajnych jeśli chodzi o Rally
- niby są inne manetki niż zwykłej ale to bez znaczenia bo i tak będę zakładał oxfordy
- osłona chłodnicy to jakaś parodia westernu: przypomina tą siateczkę w jednorazowych grillach które można kupić w żabce,


Minusy:
- 16 litrów w zbiorniku i zasięg 350 km to żart... poprzednia Tenere mnie rozleniwiła, tam tankowałem co 500-530km
- szyba jest bo jest i tyle w temacie: wiecznie ufajdana od owadów szyba w kasku
- trzęsący się kokpit i trochę za mało danych można wyświetlić jednocześnie: albo masz temp, albo średnie spalanie, albo przebieg całkowity, albo przebiegi dzienne, mogli zrobić 2 linie z danymi do wyświetlania jednocześnie tym bardziej że miejsce tam na to jest
- światła dobrze świecą ale widać idealnie linię odcięcia więc w offie raz jest światło a raz ciemność przed przednim kołem, być może kwestia ustawienia
-abs jest do dupy albo ja nie potrafię z tym jeździć a wyłączanie co prawda jest szybkie i proste ale też upierdliwe, najchętniej bym to wywalił
-przy mocniejszym hamowaniu z zablokowaniem tylnego koła wyświetlacz gubi biegi i pojawia się problem z zrzuceniem biegu, trzeba lekko puścić sprzęgło, więc dojeżdżanie do skrzyżowania na 6 i zbijanie do 1 nie jest takie szybkie jak w starej Tenerce
- zbyt szeroka tylne felga
- typowo szosowe opony które udają terenowe a w terenie nie robią, dla mnie to poziom ten sam co Metzeler Tourance,

Z rzeczy do zrobienia w najbliższej przyszłości
- sprawdzić ile waży zatankowana
- jutro jadę wymienić olej po pierwszym 1000km
- muszę znaleźć jakieś niskie gmole bo te wysokie które są nie podobają mi się,
- dokupienie manetek grzanych
- Tenerka jedzie w październiku na oklejenie folią
- zmiana opon: na przód mc23 rockrider bo miałem taką w 660z i na moje potrzeby wystarczająca, nie wiem co z tyłem bo to mój pierwszy motor z taką szeroką felgą z tyłu,
- jezdzić, jezdzić, jezdzić
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem