Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.01.2012, 20:09   #3
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Trochę nie czuję się na siłach podjąć debaty, bo to tak jakbym miał tłumaczyć np. aktorstwo Krystynie Jandzie
Ale próbujmy.

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Dziwi mnie to co piszesz o Mobile XT: soft IMO jest masakrycznie niedorobiony/niewygodny (...)
ale pamiętam, że byłem w stanie na tym pooglądać mapy.
Zgadza się - soft jest niedorobiony, chociaż w tym jak działa - (subiektywnie) czytelny.
Dla mnie dyskwalifikują go trzy cechy na WinCE:
a. zagadkowa (jak dotąd) obłsuga tracków
b. wyświetlanej mapy nie da się przesuwać paluchem i to jest dla mnie problem z przeglądaniem
(być może nie występujący na urządzeniach z klawiszami kursora < > ^ v, jak np. HTC TyTN II Kaiser)
c. ilość kombinacji, jaką trzeba wykonywać przy instalacji/adaptacji/odblokowywaniu itp.

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Dobrze rozumiem, że Navigon 7 potrafi wyświetlać mapy garminowe ?
Bezpośredniej konwersji nie udało mi się dotąd znaleźć, ale Garmin wykupił ostatnio Navigona,
więc mapy będą (pewnikiem) robione na tych samych danych. A jak się domyślam z praktyki,
Navigon będzie po prostu tańszą marką Garmina, jak np. Chevrolet po wykupieniu Daewoo przez GM

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Możesz napisać więcej jak sprawdza się Ozi na tym sprzęcie? Mam na myśli prędkość działania, czytelność,
wielkość mapy - głównie obawiam się małego ekranu.
Dokładnie - mały ekran mocno przeszkadza. Jak dotąd, OziCE sprawdza się głównie jako wyświetlacz ,,gdzie ja jestem''.
Jeśli chodzi o sztabówki - ich czytelność w wersji .JPG nie jest doskonała.
W pierwszym poście nie napisałem o OziExplorer na PC - jest taki soft, działa i ma się dobrze.
Znacznie wygodniejszy niż wersja CE, która faktycznie jest najmniej czytelna ze wszystkich ww. programów

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Ad.7 jeśli chodzi o KMZta zawierającego tylko ślady/trasy to można go otworzyć w n.p. WinZipie i wypakować
zawartość (KML) - KMZ to (o ile nie zawiera map) to tylko spakowany KML, w drugą stronę oczywiście też się da,
tylko trzeba nazwy dobrą pliku w archiwum ustawić.
Swoją drogą ślady można też opracowywać w GoogleEarth - można zaimportować GPX
(...) i potem zapisywać do KML/KMZ (...)
Moją intencją było opisanie programów nie wymagających sieci.
Dlatego dobrze, że zwracasz uwagę na rozpakowywanie KMZ Net nie wszędzie jest dostępny
(w normalnych cenach), więc podstawę należy mieć off-line na HD/SD. I tyle

P.S. Jak tak dalej pójdzie, to w mapnikach tankbagów zaczniemy wozić netbooki zamiast normalnych map
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 29.01.2012 o 20:12
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem