Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.09.2019, 23:06   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Chciałbym zwrócić uwagę na konieczną daleko idąca ostrożnośc z tymi kastingami.
Sąsiad w ten sposób znalazł ekipę do remontu , nikt normalny się nie zgłosił tylko firma której szefował Ukrainiec i zatrudniał jak się okazało z łapanki kolejnych Ukraińców. Może i zdarzają porządni ale tym razem było beznadziejnie.
Jak tylko przyjechał na nieruchomość od razu zaczął rozmowę że może się jakoś dogadać by zawyżyć fakturę dla wspólnoty. Jak dla mnie to od razu strzał łopatą w łeb powinien zaliczyć.
Jako że chętnych nie było zostało podjęte ryzyko , wyszło że duże.
W pierwszych 3 dniach roboty trzy razy zmieniał ludzi bo tych co przyprowadził mu uciekali i olewali że robota rozpaprana.
Po paru dniach przestoju sprowadził kolejnych , ci porobili trochę dłużej całe 5 dni , nieco prac zostało zrobione.
Niestety jakość to porażka , może na Ukrainie są przyzwyczajeni do partactwa.
Ciągłe pilnowanie i pokazywanie co jest źle i jak trzeba to zrobić , stworzyła się chora sytuacja.
Całość miała być zrobiona w max 2-3 tygodnie...... po miesiącu końca nie było widać.
W końcu skądś przyprowadził dwóch co to mieli jakieś pojęcie i paprali mniej a przy ciągłym nadzorze jakoś to wyglądało choć dalekie było od oczekiwań.
Całość ich papraniny zeszła się dwa miesiące.
Pominąłem część informacji by zbyt mocno nie zaśmiecać.
Jednym słowem nigdy więcej Ukraińca do jakiejkolwiek roboty.

Jakiś czas temu robiła nam uszczelnienie muru bloku pewna polska firma , zatrudniała kilku Ukraińców a dwóch z nich robiło u nas ....... tych dwóch było naprawdę w porządku , zrobili dobrze , przykładali się , widać że im zależało na zatrudnieniu.
Szkoda że tacy są tylko przypadkowymi wyjątkami wśród pozostałej masy.

Artizet nie licz że znajdziesz porządnego wykonawcę tak na "jutro".
Masz dwie możliwości albo czekać na takiego co cię nie oszuka i zrobi dobrze..... albo zrobić samemu z pomocą kogoś komu ręce nie przyrosły do smartfona
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem