Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.06.2020, 20:03   #1
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Lightbulb Prawie jak po Wietnamie...

Koniec maja 2020r.
Epidemia krzyżuje plany podróżnicze wszystkim.

Niestety urlopu nie przesuniesz bo wpisany w grafik.

Miało być wygodnie i kanapowo. Ale nawet nie szykowałem dużego skutera na wypad. Miała być Francja i może Barcelona ale już od wiosny było widać że maj to nie będzie dobra pora na wyjazdy z powodów epidemiologicznych.

No dobra. Mamy maj. Pierwszy dzień urlopu. Jedynie wyjazd w Polskę. Tylko bezsens. Nie da się jechać DALEKO w Polskę. Bo w jeden dzień przejedziesz od jednej strony do drugiej. Autostrady. Ekspresówki. Wszędzie blisko.

No dobra. Ma być daleko. Jak urlop to musi być DALEKO. Co to jest daleko? Dzień drogi na kołach to? Blisko. Dwa dni drogi w siodle? No jako tako. Trzy dni na kołach od domu? No to już jest daaaaleko.

No dobra. Z Żywca nad Bałtyk jest 600km. Skuterem w 9 godzin. Blisko. Ale np rowerem? 6 dni. To już jest daleko.

No dobra. Czyli pojęcie "daleko" nie musi oznaczać kilometrów a czaso-kilometry. Nie no, nie pojadę rowerem. Już kiedyś taki wypad robiłem. Trzeba poprostu inny środek podróżniczy.... Czyli treba jechać czymś co nie robi za dużo kilometrów na dzień...

...a generalnie w garażu sprzęt stoi. Spogląda nieskromnie. Wozi mnie do pracy codziennie. Jeździ po bułki na piekarnie, to czemu by miał nie objechać kawałka Polski. Przecie cały Wietnam jeździ tym. Przecie ludzie płacą gruby hajs aby przejechać cały Wietnam na silniku FMB139...

IMG_20200510_160806.jpg
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem