Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.02.2024, 06:00   #12
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,395
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 50 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Dobrze czytam że zrobiłeś 30tys na jednym komplecie opon?
Tak , gdybym je dodzierał do przepisowego minimalnego wymiaru to jeszcze do 2 tyskm by zrobiły.
Napęd ma 60 tyskm i nadal jeździ ciuchutko i sprawnie , nowy leży na półce i czeka . Kiedyś założę, ale obecny miał tylko 3 podciągnięcia od nowości i od jakiś 35 tyskm się nie wyciąga ciągle ten sam dołek. Cuda jakieś.

Ostatnie słowo do wieku opon , jeśli jadę na nastoletnich anakach 2 i mam określoną przyczepność , potem wsiadam na nówki np ADV i nie ma przepaści a nawet nowe mają minusa to jest to dla mnie wyznacznik że stare nie zawsze oznaczają złą przyczepność.
Jeśli ktoś jeździ na oponach które po prostu się szybko starzeją ( lub warunki pogodowe miały wpływ albo przechowywanie ) to nie może generalizować że wszystkie po powiedzmy 6-7 latach to śmietnik.

Na koniec wisienka na torcie znaczy oponie.
Pamiętacie jakie było poruszenie jak Rambo sprzedawał opony po celowym przewierceniu by je wycofać z obiegu?
Ile to negatywów poleciało.
No to właśnie na tylnej kołkowanej od niego zrobiłem te 30 tyskm i do ostatniego km działała bezbłędnie.
Czyli kolejny mit obalony, że to niby miały się rozpadać czy wybuchać ....już nie pamiętam.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem