Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.01.2021, 21:43   #31
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 249
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 28 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Membrana w kraniku umiera i kran zaczyna puszczać wache bez udziału podciśnienia z silnika.
Jeśli masz przypadkiem starsze moto to może wystąpić koniunkcja nieszczelnych iglic.
Wtedy otwierają się perspektywy różnych fajnych zdarzeń...
W zaparkowanym moto pokapkapkapuje sobie paliwko ładnie do gardzieli i przelatuje sobie przez pierścienie rozrzedzając olej silnikowy. Jak nie wylapiesz na czas ze Ci przybywa po prostu zatrzesz silnik.
Bywało przypadki takiego zalania przestrzeni nad tłokiem ze przy rozruchu moto łapie zamek hydrauliczny i kończy się pogięta korbą.

Dlatego twierdze ze w gaźnikowych te pojebane kraniki podciśnieniowe to jest zło. Za to bardzo lubię opcję PRI. Wielu po postoju w Czwórce i Triojce chciałoby ja mieć...

Tak to.
Oddaje głos ekspertom w studio

M
Przeciętny użytkownik motocykla z manualnym kranikiem nie zna pozycji OFF chyba że ściąga bak a jak jest kranik podciśnieniowy albo pompa paliwa to wyłączy silnik i paliwo odcięte.

Wydaje mi się że na zaglonowanie dysz ma wpływ zawartość żywic w benzynie (powstają z dodatków mających spowolnić spalanie co jest pożądane chcąc jak najtaniej podnieść liczbę oktanową) bo widziałem gaźniki w których po postoju było czysto a gorsze spustoszenie po zaśniedzeniu aluminium w pustych komorach.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest online   Odpowiedź z Cytowaniem