Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.02.2014, 16:16   #77
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Ogarnąłem temat ale nie potrzebnie wydałem kolejne 40 zł na następny przerywacz.

Obecnie rezystory wypieprzone , to one były przyczyną żarcia masy prądu.
Kupiłem 3 pinowy przerywacz LED ale okazało się że choinka jest nadal , kupiłem 2 pinowy przerywacz LED i choinka nadal była.
Po ciężkiej walce z kabelkami okazało się że ktoś wyciął jeden masowy kabel od przerywacza i zastosował przerywacz 2 pinowy + te rezystory.
Zupełnie przypadkiem znalazłem obcięty kabel , dosztukowałem kawałek przewodu i wsadziłem przerywacz 3 pinowy i nagle wszystko zaczęło działać jak należy.
Obecnie rezystorów nie ma , absolutnie nic nie przygasa i działa tak jak powinno, zostało mi jedynie ogarnąć kontrolkę sygnalizacyjną bo po zmianie przerywacza na LED trzeba podłączyć ją dwoma plusami z każdej ze stron poprzez diody prostownicze.
Kable już sobie wyprowadziłem ale muszę poczekać do poniedziałku aż sklep otworzą z elektroniką
Dodam że wcześniej na 3 pinowy przerywacz podawałem dodatkową masę z ramy oraz z prostownika , w obu przypadkach nie działało, dopiero masa z tego obciętego kabelka zadziałała, jak widać masa masie nie równa.

Co za tym idzie mam 2 zbędne przerywacze gdyby ktoś potrzebował:

1. Elektroniczny zwykły 2 pinowy - używany powiedzmy 20zł
2. Elektroniczny LED 2 pinowy - nówka w pudełeczku 30 zł (zapłaciłem za niego 40zł)

Oba przerywacze dobrej jakości w solidnych obudowach, nie takie chińczyki jak na allegro.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem