Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.10.2011, 12:25   #58
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 6 min 15 s
Domyślnie

Moja pała jest bezcenna /oczywiście dla mnie i w mojej ocenie/ co jednak nie zmienia faktu, że kwoty za niektóre moto akcesoria w tym kaski są z "innej bajki". Zgadzam się po części z KML – rynek kasków to nie nanotechnologia. Gdyby w innych branżach sugerowano się cenami niektórych motocyklowych gadżetów to beretka z antenką powinna kosztować cirka pińć setek. Ja tam nie wiem, ale pewnie 50% ceny to koszty marketingu, zaangażowania w sponsoring i inne tajemnicze badania realizowane w równie tajemnych warunkach. 500 gram karbonu czy keflaru /najczęściej jednak termoplastiku lub zwykłego włókna szklanego/, 300 gram żywicy, 200 gram styroduru czy innegoXPS-a, 100 gram najlepszego nawet jedwabiu czy kaszmiru i kawałek poliwęglanu + cztery nierdzewne śrubki nie kosztuje 500 EU. Niestety to nie my tylko producenci dyktują warunki i z tym niestety jak na razie musimy się pogodzić.
Ja wybieram średnio-średnią półkę czyli coś co kosztuje max tyle ile moja lepsza połowa zarabia miesięcznie w szkolnej księgowości /"najniższa krajowa" bo o średniej krajowej to tylko raz w TV słyszałem/. Byt kształtuje świadomość, albo jakoś tak podobnie
POZDRAWIAM
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem