Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.01.2018, 19:52   #16
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 25 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciek525 Zobacz post
A jak manetki?
One mają większą średnicę niż fabryczne?

Oświetlenie fajnie zrobione, film by się przydał

Pozdr
Maciek
Tak, średnica każdych Oksfordów jest większa niż oryginalnych manetek. Gdzieś materiał grzewczy w tej gumie się musi mieścić. Mnie osobiście to pasuje. Zależy jaką kto ma dłoń.

Krótki filmik w załączniku.

http://cloud.tapatalk.com/s/5a6633d4...7930944103.mp4


Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ruch w dobrą stronę . Ja wydłubałem go całkiem na wierzch z tym że z prawej strony tak że nic nie trzeba odkręcać. Dostanie się do tego w podróży to masakra.
Ja jeszcze zmieniłem bezpiecznik z 7,5A na 10A. Niby używałem do ładowania fona, który sporo ciągnie i nie było problemów, ale wrzuciłem deczko większy bezpiecznik. Ale bez przesady, bo przewody tam takie średnie w oryginalnej wiązce są.

Do poważniejszej roboty to bezpośrednio do aku (a wiadomo jaki tam dostęp w NAT jest) zainstalowałem własnej roboty przewód ze złączką TM (jak ten poniżej z ładowarki Oxford Optimate) i bezpiecznikiem 30A.



Można teraz ładować aku bez problemu (i wyjmowania), a także na spoko podłączyć kompresorek, bez obawy że ten bezpiecznik szlag trafi.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem