Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.06.2017, 14:47   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Kolizja z samochodem przy wyprzedzaniu po prawej

Na jednym z serwisów motolubnych opublikowano film z kolizji w czasie manewru wyprzedzania poboczem z prawej. W pierwszej chwili zdroworozsądkowo położyłem winę po stronie motocyklisty ale poszukałem chwilę i wyszło inaczej:

"No to chwila przerwy w jeżdżeniu. Ja cały, trochę poobijany, ale ogólnie wszystko ok. Całe uderzenie rozeszło się po zbroi i ochraniaczach.
Motocykl też trochę poobijany ale wszystko rozeszło się po gmolach i osłonach. W poniedziałek rzeczoznawca oceni resztę.
Sprawca pan w Passeratti, nie zachował ostrożności i nie patrzył w lusterka przy zmianie pasa."

"(...)wszystko poszło na ochraniacze, kierownica wbiła mi się w zbroję na klatce i zjechała na końcówkę żeber, i tam mnie jedynie boli, ale bez zbroi to miałbym na 100% połamane żebra. Nogę przycisnęło mi do drzwi (widać odbitego buta i mam lakier na klamrach), gdyby nie crossowe sztywne buty to miałbym pewnie zmiażdżoną stopę. Lewym łokciem wybiłem szybę, wszystko w ochraniaczach. Reasumując mi nic absolutnie nie jest ale tylko dzięki pełnemu strojowi."

https://youtu.be/TLdwRo0fSjM





__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 26.06.2017 o 14:52
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem