Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.11.2009, 22:46   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

[quote=07 A-gent;82115]
Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Witajcie
By nie zasmiecać wątku Vinca postanowiłem założyć nowy o planowanym wyjezdzie na rok 2010 czyli jak tytuł mówi Skandynawia a głównie chodzi o Norwegie. Co prawda chciałem napisać o tym dużo pózniej by temat nie umarł do wakacji ale życie chyba chciało inaczej
Jesli chodzi o sam wyjazd to planowany jest na date około 15.07.2010r
"Plan" mam taki by jechać z placaczkiem na około 2 tygodnie, jezdzić po norwegi raczej bocznymi drogami (o ile bedzie taka możliwość), spanie głównie w namiocie (zależnie od pogody), idt i itp hehehe

Miejsca które chciał bym zobaczyć to napewno: nordkapp ,lodowy hotel w szwecji , gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie, lofoty, Kjerag-słynny kamieńktóry jest zaklinowany miedzy skałami, Preikestolen-płaska skała wznosząca suie nad fiordem (według legendy miejsce spotkań troli) i jeszcze wiele wiele innych które mam nadzieje zacne grono forum mi podpowie



Drobne info które bedzie na pewno przydatne przy podejmowaniu decyzji o wyjezdzie:
1nok =około 0.49gr (dodam że jest to wysoki kurs z dzisiejszego dnia stanardowo 1 nok to ok.46gr)
benzyna dzisiaj kosztuje 12nok
chleb 4.90 nok (jest też za 30 nok)
hyte (domek) około 300-400nok za dobe 2-4 osobowa
promy kosztują bardzo różnie ale znośnie (mam zamiar wykupić karte która bedzie dawała zniżke 40% i płacić nią za bilety dla wszystkich by było taniej)

hmmm optymistycznie ale nie pojedziesz jak po Europie bo prawowici obywatele dzwonią na policję gdy widzą "szaleńca" jadącego 120 km/h a mandaty potrafią w ciągu 3 dni pozbawić kasy, 40-50 ponad i 8600 NOK z głowy a gdzie zwiedzanie? i jeszcze poprawka na ceny żywności - nie widzialem przez kilka lat chleba za 4.90, po 49 NOK to owszem, najtańszy w Oslo ok 13-15
O predkościach to wiem z tym że zaraz wszyscy dzwonią to przesada a chlebek masz w sieci sklepów Rema 1000 jest ciemny i bardzo smaczny kupuje go codziennie
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem