Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.02.2019, 19:07   #16
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jestem na etapie podpisanej umowy leasingowej (na dzialalnosc), odbior motocykla w kwietniu. Leasing standardowy, w sensie wplata wlasna, raty i wykup w moim wypadku za 1% wartosci. Nie wiem jak zblizony jest leasing "na dzialalnosc" do "konsumenckiego", ale w moim wypadku leasing byl najkorzystniejszym wyjsciem. O mozliwosci wrzucania sobie rat leasingowych i eksploatacji w koszta juz ktos napisal.
Ale nawet pomijajac to - warunki finansowe ktore otrzymalem porownujac leasing do kredytu to dwa kompletnie rozne swiaty. Z drobna uwaga - leasing zalatwialem we wlasnym zakresie, w banku w ktorym od lat mam konto firmowe, co przyspiesza mocno cala procedure i "uwierzytelnia" kwestie finansowe. Warunki leasingu zaproponowanego przez bank byly nieporownywalnie lepsze niz w kredycie, i rowniez sporo lepsze od leasingu skalkulowanego przez dealera. Tak, ubezpieczenie jest obowiazkowe przez caly okres leasingu, ale.. znowu zorganizowalem je we wlasnym zakresie. Pelne AC i GAP planowalem wziasc niezaleznie od sposobu finansowania, wystarczy poinformowac bank o checi ubezpieczenia we wlasnym zakresie, a skieruja na wlasciwa procedure i przedstawia swoje wymagania co do ubezpieczenia.
Kredyt dla mnie osobiscie byl kompletnie nieoplacalny, leasing przeskakiwal go o kilka dlugosci. Warto wiec oprocz skalkolowania leasingu u dealera popytac tez w swoim banku.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem