Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.09.2016, 14:46   #4
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Pokażę w krótkim wpisie jak można w dość łatwy sposób stworzyć film z dowolnego wyjazdu mając niewiele czasu i brak chęci do poznawania zaawansowanych aplikacji. Temat jest szeroki, rozwinę go bardziej jeśli znajdzie zainteresowanie.

Specjalnie w tym celu przejechałem się popołudniu z Łodzi, opłotkami w stronę Strykowa i z powrotem mając ze sobą kamerę sportową SJCam M20 wyposażoną - co ważne - w pilota zdalnego sterowania. Nakręciłem w sumie kilkanaście minut materiału włączając co jakiś czas nagrywanie w czasie jazdy. Raz przełożyłem mocowanie kamery na widelec aby zmienić perspektywę. Pilot szalenie ułatwia operowanie kamerą ponieważ przyciski sterowania mam w okolicy lewego kciuka. Komfort i bezpieczeństwo znacznie lepsze gdy nie trzeba odrywać rąk od kierownicy.

Po powrocie do domu przeniosłem cały materiał z kamery na tablet. SJCam M20 ma WiFi ale transfer trwa niemiłosiernie długo, lepiej pliki zgrać z karty. W moim przypadku jest to iPad Air 2 ale aplikacja jest dostępna również w sklepie Google dla Androida.
Kolejnym krokiem było wybranie z poszczególnych ujęć do zestawu który posłuży jako podstawa filmiku. Korzystając z wbudowanego w system tabletu edytora wyciąłem 15 fragmentów liczących od 4 do 15 sekund długości.

Do tego momentu od rozpoczęcia pracy nie minęło pół godziny. Pora uruchomić główne narzędzie - program Quik. Jest to aplikacja stworzona jakiś czas temu przez grupę przejętą niedawno przez firmę GoPro.

Quik poprosi o wskazanie zestawu ujęć z których ma być zmontowany finalny produkt. Po zatwierdzeniu od razu zobaczymy na ekranie propozycję montażu wraz z podłożoną muzyką. Aplikacja posługuje się swoimi zestawami muzycznymi, ponieważ dostosowuje sposób montażu do dynamiki utworu. Mimo bardzo dużej automatyzacji (dla leniwych) możemy przejść w tryb edycji poszczególnych elementów wpływających na efekt finalny. Mogę napisać coś więcej jeśli temat i program wyda się wam interesujący.

Na koniec zapisujemy plik wynikowy który można wrzucić na przykład na YouTube:

https://youtu.be/FqWwlT-XrLM
Kontynuuj, jestem bardzo zainteresowany.

Intersuje mnie rowniez czy mozna jakos dodawac zdjecia, bo wszystkie aplikacje jakie widzialem nie mialy tego. Mozna np. w programie GoPro zrobic ze zdjecia film (jakas masakra) i go wkleic.

Chyba stanalem na tym ze Movie Maker z Windowsa najlepszy byl dla mnie.

Chetnie sie dowiem o jakims prostej alternatywie - szczegolnie na smartfon czy tablet.

PS. Filmik nie dziala.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem