Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.07.2017, 14:07   #73
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

@Kisiel, @Skeeb
Dzięki za dobre słowo.

Cytat:
Napisał piotr_3miasto Zobacz post
Nie wiem, czy również doznałeś tego wrażenia, że ta okolica posiada swój specyficzny zapach. Nie mam na myśli poradzieckich obiektów, siejących zapach nafty, tylko zapach pól, wsi, miasteczek...
No i czas płynie zupełnie innym tempem, wystarczy przystanąć przy sklepiku w małej miejscowości.
Tak jak mówisz - coś w tym jest.

Mówiąc wprost - zakochałem się w Pojezierzu. Do tego stopnia, że widziałbym tam miejsce dla małej daczy, na jakimś totalnym zadupiu pośród lasów i jezior.

Czas faktycznie płynie inaczej. Doświadczyłem tego przesiadując na szczycie wieży pośród pól.

Wyprawa ta to zupełnie inne doświadczenia niż pobyt w Bieszczadach czy na Kaszubach. Mam wrażenie, że odnalazłem swoje miejsce wśród tych zapomnianych poligonowych wioseczek i śladów historii.

Cytat:
Napisał wezyr Zobacz post
Jeżdżę do Podgai od około 20lat (pierw ja jeździłem na wakacje,a teraz moją córkę tam na miesiąc wywożę na wakacje),.... dopiero z twojej relacji się cokolwiek dowiedziałem o Podgajach
....jak trochę w głąb lasu wjedziesz w Podgajach to jest jeszcze jedna tablica upamiętniająca walki w tamtym terenie https://www.google.pl/maps/@53.46199...7i13312!8i6656
gdzieś między Podgajami i Jastrowiem w lesie jest stary poligon ale nie pamiętam już gdzie dokładnie byłem na nim jakieś 17lat temu
Coś mi się właśnie wydawało, że Garniak pokazywał jakiś waypoint koło wsi, ale tego nie sprawdziłem. Dzięki za informację, nie omieszkam tam zajechać następnym razem.

Co do poligonu, to nie omieszkam poszperać, bo się z tym nie spotkałem w trakcie prac nad relacją. Dzięki!
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem