Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.06.2020, 20:39   #9
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 33 s
Domyślnie

Dzień 1.

Od dawien dawien dawna czekał na komputerze projektowany ślad na ziemie Lubelskie. Tam akurat mam rodzinę i kiedyś planowałem wybrać się tam Transalpem. Drogami lokalnymi, przez zapomniane wioski, jakieś szutrówki, drogi leśne etc. No to wbijam ten ślad do nawigacji. Tylko trzeba dostać się z Żywieczyczyzny na ziemie Świętokrzyskie. Najlepiej bo trzeba przeciąć Małopolskę i Kraków...

Do rodzinki na Lubelskie mam około 425km. Czyli. Czyli dwa dni drogi. Wiele razy tam byłem ale zawsze głownymi drogami. A teraz przez wioski i wioseczki. Dawien Dawno temu "wujki" z lubelskiego przyjechali w socjaliżmie do nas wueskami. Jechali drogą obok wisły. Puławy. Sandomierz. Kraków. Dziś to droga wojewódzka. Jazda motorowerem po takich drogach to tylko męczarnia. Takich dróg nie będzie.

Start. Pierwszy cel to Kalwaria Zebrzydowska. Daleko nie ma. To jest połowa drogi do Krakowa. Tylko pełno górek po drodze. Co za tym idzie drugi bieg i podjazdy. Motorower ma 4ry biegi. Na równej płaskiej drodze przelotowa prędkość to 42km/h. Silnik warczy ochoczo. Ale byle mała góreczka i już 3 bieg buuuuuuu......

SAM_9523.JPG



SAM_9532.JPG
Sanktuarium pustawe. Mało ludzi. Obostrzenia ściągają więc będzie coraz więcej ludzi.

No dobra. Teraz tylko do Skawiny i Kraków. Byle to jakoś przelecieć.

Moturek przez Kraków idzie jak przecinak. W końcu codziennie w Hanoi w mieście ośmiomilionowym setki tysięcy takich moturków lata w większym ruchu Taki Kraków przy Hanoi to ma ruch jak w mieście powiatowym . W dodatku półautomatyczne sprzęgło robi doskonale robotę. Biegi wskakują jeden za drugim. Obawiałem się Krakowa a fajnie było
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest online   Odpowiedź z Cytowaniem