Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.12.2019, 10:39   #28
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adampio Zobacz post
Dziękując gorąco za poprzednia odpowiedź, mam już kolejne pytanie do Szanownej Wątkotfurczyni:
tym razem związane z wizami elektronicznymi na określone obszary Rosji, dostępne od 1 października b.r.
http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home_en.html

Wujek Gugiel pokazuje Obwód Lenigradzki tak: https://goo.gl/maps/qv1aa9ep7x4VkTFu8
a Ciocia Wiki mówi, że jest to 1/4 powierzchni Polski i dwa raz tyle co powierzchnia Holandii;
no i automatyczne wydawanie, cztery dni oczekiwania i do tego bezpłatnie.
Czyli na pierwszy rzut oka to cud, miód i orzeszki


Czy dla tych których (np. już) nie fascynuje Piotrogród, ten obszar jest jakoś atrakcyjny turystycznie do lubieżników zwykłego włóczęgostwa, np. spania w dziczy w namiocie nad jeziorem, siedzenia do późna przy ognisku i głośnego wspólnego darcia ryja, itp, itd?
Najchętniej w skali 10 stopniowej w stosunku do Karelii
Nazywam się Katerina i możecie pisać do mnie, zwracając tylko po imieniu
Co dotyczy wizy. Wiem, że już w tej chwili są zadowoleni z tej wizy. Naprawdę nie wymaga niczego poza tym o czym jest napisane na stronie internetowej konsulatu.
Ja myślę, że Petersburg i Moskwa są najbardziej znanymi w Europie rosyjskimi miastami. Jeśli chodzi o zabytki, nie powiem w jakim z tych miast jest ich więcej, ale wiem (słyszę), że St.-Petersburg tutaj słynie ze swoich zabytków bardziej niż Moskwa. Oprócz tego, są one nie tylko w mieście, - poza miastem też jest ich nie mało. Taka ilość muzeów i małych miasteczek, może wymagać sporo czasu na zwiedzanie. Do tego hotele, restauracji, rozrywka…. Więc, dlaczego nie dać możliwość otrzymania wizy bez dodatkowych komplikacji, a w dodatku nie wydawać jej bezpłatnie? Oczywiście, przecież to zarobek.
Co dotyczy obszaru Ленинградской области (Leningradzkiego). Pamiętaj, że w St.-Petersburgu dzisiaj mieszkają 5 361 600 (tylko zarejestrowanych) + małe miasteczka poza obwodnicą miasta. Wielu ludzi nie mogą sobie pozwolić mieszkać w mieście, bo drogo i z tego powodu mieszkają dalej od pracy, dojeżdżając codziennie tam i z powrotem transportem. Więc, w mieście jest dużo ludzi, a poza miastem wcale nie koniecznie, że mniej. Od siebie dodam, że unikałabym terytorium w promieniu 50 km od obwodnicy miasta we wszystkich kierunkach – jest tam wszędzie dużo ludzi i korków.

Pytaniem zostało po co tam chcesz jechać.
-Jeśli chcesz oglądać zabytki, znając czym jest teren obszaru Leningradzkiego, polecam wynająć sobie hotel i mieć to z głowy.
-Jeśli chcesz być tam motocyklem z namiotem, to dziki teren dla noclegów będzie się znajdować dość daleko od zabytków.
-Jeśli interesuje Cię las w obszarze Leningradzkim, pamiętaj, że jest on dosyć mokry z gliną na drogach, choć nie wszędzie. Są gdzie nigdzie pola uprawne.

Geografia, zgodnie z podanym przez Ciebie linkiem do mapy, wygląda tak:
1. Najbardziej ładne tereny są pomiędzy jeziorem Ładoga a zatoką Fińską. I tam jest najwięcej ludzi. Приозерск, Светогорск, Выборг – tam wszędzie zabytki i tłumy ludzi.
2. Południowy Zachód od Petersburga i Wschód nad południowym brzegiem Ładogi – ewentualne miejsca dla jazdy motocyklem.
3. Wschód nad południowym brzegiem Ładogi – pola uprawne, malutkie miejscowości, a lasy odnoszę do mocno podmokłych, zwłaszcza między Kiriszy a Wołchow.
4. Miasto Kiriszy, tworzy olbrzymia rafineria. To właśnie z tego miasta pochodzi paliwo, sprzedawane na całym północno-zachodnim terytorium Rosji aż do Murmańska. Więc wokół Kiriszy jest dużo transportu we wszystkich kierunkach.
5. Jeśli chodzi o lasy ogólnie, powiem tak. Klimat w Karelii jest bardziej ostry niż w obszarze Leningradzkim. Tam w Karelii, więcej wiatrów, więcej wody, gleby, pochodzenia lodowcowego, - to wszystko wpływa na karelskie lasy, które mogę nazwać jasnymi, ciepłymi, przyjaznymi, nawet wesołymi.
Lasy obszaru Leningradzkiego nie są, moim zdaniem, tak przyjazne. Są mokre, ciemne, stare i zawalne, nieco smutne - mech, woda, bagna, mało wiatrów, brudne i często gliniaste drogi.

Popatrz na zdjęcia z dróg, na to, co możesz tam zobaczyć. Nie jestem pewna, że jazda motocyklem w tym właśnie obszarze, z zakazem wyjazdu tam, gdzie chciał byś pojechać, sprawi Ci aż taką przyjemność. Nie wiem jak Ty, mój Transalp na pewno by narzekał.
W porównaniu do Karelii, atrakcyjności której dam 10 gwiazdek, obszar Leningradzki, (jeśli chodzi o teren!) może dostać ode mnie tylko góra 4.

Katerina.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem