Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.10.2008, 12:10   #1
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie przygotowania Maroko

Witam wszystkich bardzo serdecznie. W pierwszych słowach chcę się poddać samokrytyce, mianowicie nie pieszczę afrykańskiej Królowej, ale popylam na nędznym singlu (XT 660). Ma to niestety związek z moim zaawansowanym wiekiem (problemy z kręgosłupem), ale pewnie również z jakąś formą demencji.
Mam do szanownego forum parę pytań, które być może pomogą mi uniknąć wielu trudów i permanentnego wkurwienia w trakcie podróży, którą planuję na wiosnę. Jadę do Maroka, sam, przyjaciele pewnie gdzieś tam czekają. Jestem bez szans w walce z pustynią, to wiem, będę więc wybierał szlaki na miarę moich możliwości. Jadę na dość długo (ok. 2 mies) więc istnieje duża szansa że mogę pobłądzić znacznie dalej na południe….
Sprzętu biwakowego mam nadmiar, z tym sobie poradzę, zależy mi na radach dotyczących obsługi moto przed i w trakcie podróży. W tej chwili mam:
Podniesiona kierownica 4 cm, gmole przód, opony Mitas 07, szyba turystyczna MRA, sakwy givi na tył, plecako – tankbag 24l. Chcę dokupić sakwy przednie crosso export, i jakiś wór ok. 50l na siedzenie (może wówczas zrezygnuję z givi ). Nie bardzo wiem jakie części zapasowe wziąć ze sobą, na pewno trochę śrubek, jakieś kable czujnik napięcia, porządne narzędzia, żarówy, podstawkę pod stopkę, dętki i łatki (no właśnie, jakie? ), może klocki na przód? Macie może jakieś doświadczenie dotyczące pompek na 12v? Myślę że przejadę ok. 15 tkm i zastanawiam się czy nie nalać mu syntetyka i nie myśleć o wymianie oleju tylko Ew uzupełniać, w końcu nastąpiła już totalna wymiana generacji olejów, a w danych fabrycznych jest 20-50? Tu zaznaczam że silniczek jest czyściutki. Co z łańcuchem?, czym go smarować? Smarem na trasę czy do crossu? Może jest coś uni? Brać ze sobą kpl napędowy? Jakie są wasze doświadczenia ze świecami? Może lepiej irydowe, albo jakieś platynówki? Moduł zapłonowy, regulator, wiem wiem, nie macie pojęcia o tym modelu, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia? Jaki najlepiej kupić filierek paliwa, i może jakiś filtr do wlewu (melita? )
Zastanawiam się również jak mój silnik zareaguje na ich paliwo( Peru – 78 okt) . Jaki kanister to minimum 5, 10l? GPS (60csx) mam mapę Maroko topo od biedy ujdzie, ale jestem otwarty na inne, może jakieś kraje na południe, Mauretania Senegal? A papierowe, które warto mieć? Kask – integral czy cross (szczękowiec jest dla mnie za ciężki) jakie macie doświadczenia. Filtr powietrza; wiem że muszę trzepać, ale też pewnie wziąć ze sobą, może macie jakieś doświadczenia?
To na razie tyle, będę bardzo wdzięczny za bezcenne info, albowiem moc będzie z nami.
W tym momencie chciałem złożyć serdeczne podziękowania Wielkiemu Wodzowi Ramirezowi za to że zaprosił mnie na forum, hugh, powiedziałem
Wasz przyjaciel Lupek
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem