Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.11.2018, 09:54   #21
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Dla mających wątpliwości odnośnie estetyki , można przecież zastosować taki kolor naklejki na jakie tło się je nakleja.
Miałem trochę białej to przykleiłem na boczkach na białej powierzchni widać je dopiero po oświetleniu w nocy , to samo można zrobić z każdym miejscem na motocyklu dobierając kolor i kształt miejsca.

W kwestii bezpieczeństwa to jestem zdania i te trochę lat za kierownicami małych i dużych pojazdów to potwierdzają że praktycznie wszystko ( ok 90%) zależy od kierującego.
Żadne odblaski czy obwieszenie się halogenami nie da żadnych gwarancji po za lepszym samopoczuciem i mylną wiarą że inni to widzą i na pewno z tego skorzystają.
To styl jazdy i zachowanie połączone z odpowiednią analizą drogi jak też obserwacja wszystkich uczestników ruchu w promieniu co najmniej kilkudziesięciu metrów z przewidywaniem każdego potencjalnego ich możliwego zachowania z przygotowanymi na to naszymi reakcjami jest odpowiedzialna za to czy jedziemy bezpiecznie czy będziemy ściągać na siebie ryzyko.
Z naszego podwórka powiem że wiele razy jadąc w grupie widywałem osoby które aż prosiły się o wypadek i często też swoim zachowaniem powodowały zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych z grupy.
Oczywiście te osoby nie przyjmują do wiadomości że powinny zacząć od swojej psychiki i zachowania na drodze ale najczęściej zwalają to na to że ktoś ich nie widział czy nie ustąpił itp.
Żeby była jasność , nie ma większego znaczenia czy ktoś jeździ wolniej czy szybciej to chodzi o to w jaki sposób to robi i jakie są z tego późniejsze konsekwencje.
Także moi drodzy żadna ilość naklejek ani światełek nie stworzy nam bezpieczniejszej drogi więcej niż parę może parenaście % , to od nas zależy te 90% i z tym coś róbmy nie licząc na gadżety i to czy ktoś je dojrzy.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem