Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.03.2014, 16:33   #42
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Lwów zastałem mocno wyciszony. Niby ten sam ruch, co zwykle, ale czuć skupienie.
Miałem dość czasu, żeby za dnia objechać miasto a wieczorem trzy godziny przesiedziałem w knajpie rozmawiając z Romanem.

IMG_6785.jpg

IMG_6784.jpg
Do piwa kozacka basturma; coś jak dawna konina spod siodła. Bardzo dawna


Znamy się od 10lat. Teraz jest jakimś vice Lions MC, a żyje z własnej firmy- handel częściami do motocykli i samochodów. Fakt, że ma małe dzieciaki jeszcze bardziej skłania go do odpowiedzialności w życiu. Jako narodowiec bierze czynny udział w wydarzeniach. Wierzy, że przyniosą poprawę również w jego życiu. Chciałby żyć w wolnej Ukrainie, uznanej przez inne narody, mieć pracę, nie płacić haraczy i łapówek, bez wizy pojechać do innych... Jak każdy.
Widać, że tu ludzie wzięli władzę w swoje ręce. Widać to na dole, a jak to na wierchu, to dowiemy się za jakiś czas. A jakie są fakty?

Przykładają wielu starań, żeby być przez zachód postrzegani jako właśnie odpowiedzialni.
Potrzeba samostanowienia jest ogromna.
Przede wszystkim rzuca się w oczy brak milicji, która została częściowo rozbrojona; zastąpiły ją oddziały samoobrony w zielonych kamizelkach w samochodach, na rowerach, pieszkom...
Wszystkie lokale czynne.
Wszędzie panuje wzorowy porządek Wszelkie akty przemocy są załatwiane na miejscu.
Lęk przed prowokacją powoduje, że ciągle jakieś wnikliwe oczy masz na sobie.
Retoryczne: Czy nie lżej ci się oddycha, jak w firmie za samochód z jakimś towarem już nie musisz zapłacić 800 baxów? Czy nie chciałbyś utrzymać tego stanu jak najdłużej?
Majdan Lwowski utrzymuje skrajna prawica spod znaku czarno czerwonej bandery, bo mają silne sprawdzone struktury i zaplecze.
Majdan Lwowski umieszczony w głównym prospekcie nadal utrzymuje miasteczko namiotowe. Stoi wielka scena, gdzie cały czas są wiece, przemowy, modlitwy. Wielki telebim wyświetla aktualności. Hromadska TV jest niemal wszędzie.:

IMG_6796.jpg

IMG_6797.jpg

IMG_6798.jpg

IMG_6799.jpg

IMG_6809.jpg

IMG_6800.jpg

IMG_6803.jpg

IMG_6804.jpg


A tak motocyklowo, to podam nr tel. ukraińskiego MOTOHELP +38 097 013 66 99
albo w potrzebie do Romana;jeździł afryką, mówi po polsku +38 097 907 46 96


I na koniec pokażę, gdzie się obudziłem :

IMG_6791.jpg

IMG_6792.jpg
Stary dom polskiego Lwowa, choć mieszkał tu kiedyś Chruszczow



IMG_6794.jpg

A to mój dobrodziej- Olgierd, z którym znajomość zasługuje na osobną opowieść, ale to już gdzieś tam, przy ognisku...

Ostatnio edytowane przez ATomek : 08.03.2014 o 11:09
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem