Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.11.2018, 12:13   #1
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie RPA i okolice 2019

Cześć, powstał już w mojej głowie plan podróży do RPA, a mówiąc o okolicach mam na myśli kilka możliwości:

Przykładowo:
1. RPA, Suazi, Mozambik, Malawi, Zambia, Zimbabwe, Botswana, RPA - około 8200km
2. RPA, Suazi, Zambia, Zimbabwe, Botswana, RPA - około 7600km
3. RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, RPA - około 5600km

Ogólnie do dogadania. Każdy może podróżować samodzielnie lub w grupie. dla mnie najważniejsze jest to, żeby zebrać ekipę do kontenera. Wysyłka do RPA oraz z RPA do PL. W dwie strony. Mam możliwość ogarnięcia całości z pakowanie itd.

Czas w Afryce to 01-31 lipca 2019r. Jeszcze możliwe są małe ruchy w dostosowaniu terminu. Pogoda powinna być ok.
Wysyłka motocykli - połowa maja.

Wizy. Do RPA nie ma obowiązku. Tak samo do Botswany, Eswatini/Suazi. Część na granicy lub w państwach ościennych. Trudniejsza może być Namibia (Berlin lub RPA).

I ważny punkt programu to CPD - Carnet de passage en douane (CPD)

Międzynarodowy dokument celny Carnet de Passages jest wydawany zgodnie z postanowieniami Konwencji celnych (NY 1954, Geneva 1956) ujednoliconych przez Konwencję dotyczącą odprawy czasowej (Stambuł 1990) dla osób wyjeżdżający za granicę samochodem do lub przez terytorium państw - sygnatariuszy tej Konwencji.

Najprościej - kaucja zwrotna (gwarancja) za wjazd motocyklem do RPA i innych krajów bez opłat celnych.

Już jakiś czas temu to ćwiczyłem i jest do zrobienia. Nawet bez potrzeby przyjazdu motocyklem.

Więcej informacji...pisz na .

Pozdrawiam Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem