Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.11.2018, 09:45   #50
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,141
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 9 godz 5 min 52 s
Domyślnie

Przy wyborze lornetki ważną cechą jest jej waga. Jeśli nie planujesz jej nosić na pasku na szyi cały dzień np po górach to ja bym się rozejrzał za mniejszą DDR-owską lornetką. Duże lornetki DDR np. 10x50 są ciężkie, nieporęczne, średnio nadają się np do obserwacji aktywnej np. zwierzaków w lesie, obserwacji ptaków. Owszem fajnie pooglądać góry przez taką lornetkę ale najpierw ją trzeba na szczyt dotachać. Latałem dużo z lornetką Zeissem 8x30 i chwalę ją sobie. Poręczna i porządnie zrobiona. Ten model często wybierali myśliwi. Można trafić zadbany model bez problemu.
Jakiś czas temu kupiłem małego Olympusa 8x25 WP II. Dupy nie urywa bo nadal mam sentyment do metalowych, porządnych klasycznych lornetek ale to całkiem fajne szkło, które mieści się w kieszeni kurtki.
Lornetki uniwersalne, lekkie i z kosmiczną optyką są koszmarnie drogie. Coś za coś. To tak jak z oponami do samochodu czy motocykla. Nie da się znaleźć opony idealnej jednocześnie na asfalt i teren.
Proponuje pochodzić z kilkoma modelami na próbę i sam ocenisz, który będzie dobry dla Ciebie.
Fajny artykuł o Zeissie 8x30 https://www.optyczne.pl/544.1-artyku...ntem_8x30.html

Ostatnio edytowane przez Gończy : 20.11.2018 o 10:03
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem