Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.10.2010, 16:15   #12
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
Czy łańcuch można ściągnąć do czyszczenia

mam chyba taką zawleczke/spinke - tam na mym łańcuchu - jak to się odpina - potrzebne jakieś specjalne narzędzia

i czy dam rade potem sam to założyć
ogólnie to nie zachęcam do ściągania łańcucha nawet jeśli masz spinkę ale nie jesteś pewien w 100% swoich kompetencji.
problem tam moim zdaniem jest taki, że sworznie mają delikatnie stożkowaty kształt i nawet jak zdejmiesz już to skuwające ogniwo/płytkę (zapewniam, że nie będzie szło lekko) to potem założyć je nie jest łatwo. jeśli nie masz jakiegoś małego imadełka to absolutnie w cały ten cymes nie stukaj. możesz za mocno całość skuć i łańcuch straci w tym miejscu ruchomość, lub możesz coś pokrzywić z podobnym efektem... czym się może skończyć zerwany łańcuch każdy wie...
jeśli natomiast masz nadzieję, że całość uda się po wszystkim ścisnąć ręką - porzuć ją. im szybciej to zrobisz tym lepiej.
nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia ale chyba z pięć razy próbowałem takiego skubańca z zapinką reanimować i nie było lekko. a miałem gdzie robić i czym.
czyściłem łańcuch wielokrotnie naftą na motocyklu i można. jedyne co musisz sobie zapewnić to jakąś tekturę na osłonięcie opony + naprawdę sporo szmateksów bo cholerstwo nie dość, że tłuste i rzadkie to jeszcze penetruje naprawdę doskonale.
robiłem starą szczotką do zębów odcinek 15cm do czysta i jechałem szmatą do sucha /z wierzchu/. na AT ten zabieg wykonałem chyba ze 3x przez jakieś 12tkm. oprócz tego miałem motooilera. na tym samym zestawie Beddie lata do dziś. A nie jeździ chłop tylko do kościoła więc to chyba trochę działa.
Ogólnie warto poczyścić. Czasami nawet używałem do mycia łańcucha płynu do mycia silnika a potem DELIKATNIE karcherem. Oringi są tak upakowane/ściśnięte, że jeśli się nie mścić nad nimi dużym ciśnieniem z bliska na bank nic nie puszczą.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem