Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.04.2016, 14:27   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zmyler Zobacz post
Z własnego doświadczenia wydaje mi się że klej nie rozwiąże problemu luzu łożysko-gniazdo 0,2 mm.Po mimo tego że w opisie loctite 660 jest podana szczelina do 0,5mm a 638 0.25mm to praktyka pokazuje że to nie daje rady. Miałem ściuchane gniazda łożysk t koła i mimo że luz był praktycznie niezmierzalny ,po prostu nowe łożyska wchodziły prawie palcami, po wklejeniu na te kleje po 500m jazdy już się ruszały w piaście (odstawiałem na dobę żeby klej "stężał"). O ile loctite do gwintów jest ok to do wklejania łożysk ...... nie .Szukałbym innego powodu i innej metody naprawy - nie zaglądałem tam Afryce więc się nie znam.

Ciekawe masz doswiadczenia. W ciezkim przemysle kleje te sprawdzaja sie znakomicie, wielu forumowiczow wklejalo zebatki zdawcze na wytarty walek i trzyma jak nalezy a jako wypelniacz pomiedzy lozyskiem a piasta nie daje rady
Nie wiem czego uzywales i jak przygotowales powierzchnie ale to co napisales w glowie mi sie nie miesci. Uzywam duzo rozwiazan Loctite i CRC od paru lat i nie raz te specyfiki ratowaly w przypadku braku nowych czesci na magazynach.

Zawsze mozna napawac, przetoczyc i bedzie orginal?
  Odpowiedź z Cytowaniem