Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.04.2019, 22:36   #21
Piterm123
 
Piterm123's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 84
Motocykl: Crf1000l DCT / Adventure 890R
Piterm123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 godz 8 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał concer Zobacz post
Tak ma być. Najpierw uruchom moto, a potem załóż kask i rękawiczki. To rozwiązuje problem.
Zawsze uruchamiam moto przed i to na wiele dłużej niż założenie kasku i rękawiczek. Wracając do tego co napisałem wyżej. skrzynia się tak nie zachowuje gdy zaczynam jazdę, np. pierwszy raz w tym dniu , zmienia w tedy trochę wyżej niż na d, mówię o S1 i można powiedzieć że mniej więcej jest przewidywalna ale zdarzyło mi się dwa razy na przejechane 700 km, np. pojechałem z kolegą na przejażdżkę dwoma motocyklami po przejechaniu ok 20 km zatrzymaliśmy się przy sklepie kolega poszedł kupić kominiarkę trwało to może 10 minut ruszamy dalej oczywiście po uruchomieniu przełączam z d na s wskakuje s1 tak jak było przed zatrzymaniem silnika ruszam normalnie przerzuca na dwójkę i ciągnie tak jak bym chciał zrobić odcine. Dodam żę przed zatrzymaniem zatrzymywałem się na światłach i zachowywał się zupełnie inaczej, za pierwszym razem pomyślałem że przypadkowo zmieniłem tryb jazdy na MT, ale wczoraj sytuacja się powtórzyła oczywiście trochę w innych okolicznościach ale skrzynia się zachowała podobnie. Wydaje mi się analizując te dwa przypadki że dzieje się tak: nie po pierwszym uruchomieniu w danym dniu, postój w granicach 10-30 minut ale nie zawsze
A może nie świadomie powoli kręcisz manetką i wtedy też nie zmieni na wyższy od razu ,tylko przy wyższych obrotach.
Piterm123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem